• Головна
  • Новини
  • Юдеї Херсона наполягають: підпал синагоги - акт антисемітизму, а не умисне знищення майна...

Юдеї Херсона наполягають: підпал синагоги - акт антисемітизму, а не умисне знищення майна

27.04.2020, 10:15
Юдеї Херсона наполягають: підпал синагоги - акт антисемітизму, а не умисне знищення майна - фото 1
У Херсоні була здійснена спроба підпалу синагоги по вулиці Театральній - єдиній діючій синагоги в місті. Зараз слідство триває.

У Херсоні була здійснена спроба підпалу синагоги по вулиці Театральній - єдиній діючій синагоги в місті. На даний момент слідство триває.

Як повідомило 26 квітня JewishNews, в ніч з 19 на 20 квітня в синагогу, яка належить Херсонській юдейській релігійній громаді «Хабад», кинули пляшки з горючою рідиною, так звані «коктейлі Молотова». Рідина загорілася, але недостатньо сильно, тому пожежа не трапився.

підпал в Херсоні синагоги

Поліція дізналася про інцидент вночі після сигналу, який надійшов від перехожого.

20 квітня на сайті поліції Херсонської області з'явилася інформація про інцидент, а також про те, що експерти зібрали осколки пляшок із залишками пального і відправили їх на експертизу.

Об'єднана єврейська громада України відразу ж після новин про вчинений злочин зв'язалася з представниками громади, з'ясувала подробиці і запропонувала юридичну допомогу.

Так, стало відомо, що охоронець не чув спроби підпалу. Крім цього, в громаді повідомили, що її представники вже дали свідчення у відділенні поліції.

В цей же день на вчинене відреагував посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон, який в своїх соціальних мережах звернув увагу представників влади на злочин. У своєму пості посол заявив, що спроба підпалу сталася напередодні Йом а-Шоа, коли в Ізраїлі і світі згадують жертв Голокосту.

З різким засудженням інциденту виступив губернатор Херсонської області Юрій Гусєв, який написав у своєму Facebook, що це злочин є підлим проявом антисемітизму, якому немає місця в Україні. Пост з'явився відразу ж після новин про те, що сталося, в другій половині дня 20 квітня.

21 квітня херсонські поліцейські повідомили, що відкрито кримінальне провадження за фактом спроби підпалу. Крім цього, поліції вдалося з'ясувати, що паліїв було двоє: вони кинули пляшки з пальним і втекли в бік неосвітленій вулиці.

Цей факт став відомий слідству завдяки записам з камери спостереження.

Мер Херсона Володимир Миколаєнко засудив інцидент в своїй заяві від 21 квітня, яку було розміщено на сайті міської ради. Він назвав подію підбурюванням і зазначив, що провокації та розпалювання ворожнечі в Херсоні - неприпустимі речі.

Лідер Херсонської юдейської релігійної громади «Хабад» рабин Йосеф-Іцхак Вольф 21 квітня виступив з публічним коментарем з приводу події. У коментарі для місцевого видання він заявив, що вважає цей обурливий злочин актом антисемітизму.

Крім цього, спроба підпалу синагоги в Херсоні отримала міжнародний резонанс і викликала занепокоєння у іноземних дипломатів, які працюють в Україні.

Так, посольство США закликало до ретельного розслідування антисемітського інциденту.

Глибоку стурбованість висловили в посольстві Німеччини в Україні, де відзначили, що антисемітизм неприпустимий ніде, ні в Україні, ні в інших країнах.

У єврейській громаді обурені тим, що незважаючи на те, що низка іноземних дипломатичних представників в Україні, губернатор Херсонщини і сам лідер єврейської громади назвали інцидент антисемітизмом, поліцейські кваліфікували злочин як умисне знищення або псування майна (частина 2 статті 194 КК України), а не як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі (стаття 161 КК України).

Зараз слідство триває: херсонські правоохоронці займаються пошуком злочинців, які здійснили спробу підпалити синагогу.

Об'єднана єврейська громада України направила інформаційний запит про хід справи і продовжує стежити за розслідуванням. ОЄОУ висловлює надію, що злочинцям буде висунуто звинувачення ще й за порушення 161 статті КК України і винні будуть покарані згідно з чинним законодавством.