Юдеї відзначають Йом Кіпур – день найвищого суду та спокути гріхів

04 жовтня, 09:11
Культура
Йому Кіпур Джерело фото: Картина Мавриція Готліба - фото 1
Йому Кіпур Джерело фото: Картина Мавриція Готліба
Сьогодні, 4 жовтня, із заходом сонця юдеї відзначають Йом Кіпур. Це єдиний день у році, коли Тора настановляє людині не займатися нічим іншим, окрім аналізу власних поступків та думок. Це день великого посту і він триває до завтрашнього вечора.

Йом-Кіпур розпочинається напередодні після заходу сонця – День Спокути завершує сорокаденний період духовного очищення. Першими були тридцять днів місяця Елул – час для підбиття підсумків минулого року. А потім – "десять днів покаяння" від Судного Дня – Рош-га-Шана – до Йом Кіпуру, коли затверджується вирок кожному на наступний рік.

Це найбільш серйозний та відповідальний день в житті юдея, коли, згідно з єврейською традицією, нарешті вирішується доля кожної людини на наступний рік. Вважають, що на Рош-га-Шана Бог записує кожного єврея в одну з трьох книг – книгу праведників, книгу грішників та книгу середніх, а на Йом Кіпур ставить печатку.

Напередодні Йом Кіпуру прийнято виконувати обряд капарот, під час якого беруть живу курку та крутять нею над головою. Цього моменту людина має усвідомити, що якщо б Бог був суворий до нас, на місці цієї курки опинились б ми. Потім курку ріжуть та віддають бідним. Якщо живу курку дістати неможливо, то над головою крутять гроші, а потім віддають їх бідним.