Юристка з Міністерства культури лобіює інтери Російської Церкви, - ЗМІ

19.07.2020, 10:54
Держава
Олександра Алєксандріді вже тиждень помічник профільного заступника з юридичних питань при Міністерстві культури України.

Нещодавно на нараді керівників підрозділів її представили згідно займаної посади – повідомляє Прямий з посиланням на портал "Антикор".

Александріді до 2013 року працювала у міністерстві (її привів ще Михайло Кулиняк – міністр культури за часів режиму Януковича). Вона відома також своєю відвертою підтримкою Московської Церкви. Є активним модератором юридичних посилів від проросійських ЗМІ, таких як Спілка православних журналістів. Отож, найстрашніші сценарії планомірно втілюються в життя.

За даними порталу, Новинський та митрополит УПЦ МП Антоній (Паканич) давно хочуть інкорпорувати своїх людей, щоб реалізувати власні юридичні сценарії й переглянути всю юридичну практику Міністерства культури України для блокування переходів із РПЦвУ до ПЦУ.

В одному з інтерв‘ю на популярному серед православних вірян Російської Церкви каналі "Перший козацький" Александріді називає закон про перейменування УПЦ МП "антицерковним законом". Вона також впевнена, що якби хтось із Московського Патріархату благословив якісь протести то "в нас все могло бути по іншому".

За інформацією видання Главк, вона також вважає поправки, які урегульовують механізми вільних переходів від однієї релігійної організації до іншої - антиконституційними. А переходи з УПЦ МП до ПЦУ вона назвала «захопленнями релігійних будівель і заволодінням майном!».

За її словами, Московський Патріархат діє в рамках законодавства України, а люди, що хочуть покинути УПЦ МП «часто не розуміють взагалі куди вони переходять». Алєксандріді не згадує ні про “вежлівих батюшок”, які допомагали захоплювати Крим, ні про сеператистів у рясах, які давали свої храми, як склади боєприпасів терористам ДНР. Проте її дивує позиція деяких людей і їх відношення до Церкви, бо ті називають священників Московської Церкви агентами Кремля, зазначає видання.

Александріді називає закон про перейменування УПЦ МП 'антицерковним' - фото 53705
Александріді називає закон про перейменування УПЦ МП "антицерковним"