З нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії експерти та релігійні діячі обговорять стан міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні

02 лютого, 10:20
Суспільство
З нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії експерти та релігійні діячі обговорять стан міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні - фото 1
3 лютого о 15:30 в Укрінформі (вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна») відбудеться пресконференція на тему: «Всесвітній тиждень міжрелігійної гармонії».

З нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії буде обговорено низку актуальних питань сучасного стану міжрелігійних і міжконфесійних відносин в Україні, повідомляє Укріфнорм.

Оргнізаторами пресконфренції є: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), Українська Асоціація Релігієзнавців (УАР), Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Всеукраїнська Рада Релігійних Об’єднань (ВРРО).

Участь у ній візьмуть:В’ячеслав Горшков - координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС; Людмила Филипович - віцепрезидент Української Асоціації Релігієзнавців (УАР), д. філос. н., проф.; Олександр Саган - керівник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, д. філос. н., проф.; Ігор Козловський - вчений-релігієзнавець, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, керівник Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, к.і.н.; Алла Баранова - представниця релігійної організації “Національні Духовні Збори Бахаї України”; єпископ Сергій (Вутянов) - ексголовуючий у Всеукраїнській Раді Релігійних Об’єднань (ВРРО), представник Апостольської Православної Церкви в Україні, модератор; Олександр Духовний - Головний Рабин України та Києва Громад Прогресивного Іудаїзму України; Веніамін Євченко - помічник Рабина; Саїд Ісмагілов - Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх; Миролюб Овчаренко - представник «Об’єднання синів і дочок України “Рідної Української Національної Віри”»; Олександр Пліс - ректор Київської духовної академії центру громад свідомості Крішни; Сергій Триліс - Голова громади «Всеукраїнський Буддистський Центр «Махасанґха Ніппондзан Мьоходзі»; Сергій Філоненко - буддистський чернець.

Як наголошують організатори, в Україні здавна поряд мешкають представники багатьох релігій і конфесій. У нашій державі близько 37 тисяч релігійних організацій понад ста різних релігійних течій. Тому важливим для суспільства є налагодження діалогу культур та релігій, втілення спільних соціальних проєктів, виважена державна політика у підтримці просвітницької, науково-дослідницької діяльності та впровадженні освітніх програм з метою отримання якісної наукової інформації і створення в суспільстві атмосфери плідної співпраці у взаємоповазі до світоглядних відмінностей один одного.

У 2022 році в Україні, як і в багатьох країнах світу, відбуваються заходи з нагоди Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії. У зв’язку із карантинними заходами у різних країнах світу переважна більшість подій Тижня відбуватимуться онлайн: з ними можна ознайомитися на сторінці https://worldinterfaithharmonyweek.com/event-calendar.

Проведення Всесвітнього тижня міжрелігійної гармонії (World Interfaith Harmony Week) базується на Резолюції Генеральної Асамблеї ООН — A/65/PV.34 про всесвітній тиждень гармонійних міжрелігійних взаємин. ООН закликала всі держави підтримувати на засадах любові до Всевишнього і любові до ближнього упродовж цього тижня поширення ідей міжрелігійної та міжконфесійної гармонії та доброї волі в церквах, мечетях, синагогах, храмах та інших молитовних будинках в усьому світі. Пропозиція про доцільність визначення окремого проміжку часу задля необхідності актуалізації процесів міжрелігійної та міжконфесійної гармонізації надійшла від короля Йорданії Абдулли II та головного радника короля з питань релігії та культури принца Газі бин Мухаммада. Її одностайно підтримала Генеральна Асамблея ООН на 34-му засіданні 20 жовтня 2010 р.

Акредитація представників ЗМІ: [email protected]

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV.