"З нами правда. З нами Бог!" - капелан Андрій Зелінський про моральний дух бійців ЗСУ і про те, як українцям діяти у війні

23 березня, 10:00
Суспільство
"З нами правда. З нами Бог!" -  капелан Андрій Зелінський про моральний дух бійців ЗСУ і про те, як українцям діяти у війні - фото 1
Військовий капелан та священик Андрій Зелінський розповів про моральний стан українських воїнів. Про це все йшлося у рамках телемарафону ICTV "Ми сильні".

"Сьогодні наші військові дуже заряджені, дуже вмотивовані, бо розуміють, що від них залежить наше життя, наша перемога і наше майбутнє", - констатував капелан.

О. Андрій дав кілька порад задля підтримування спокою у голові та на душі у нелегкий для країни час.

"Сьогодні всі українці усвідомили, що життя кожного у їх руках. Коли життя видається таким крихким, ми все одно його творимо. Творимо ми самі і люди, у яких ми віримо, які біля нас, на яких можемо опертися",- говорить священик.

У таких ситуаціях капелан радить не замикатися у своїх мушлях, а спілкуватися, зустрічатися з тими, хто може підставити своє плече у важкий час.

"Давайте мріяти про день завтрашній, про перемогу, про дні після перемоги, давайте малювати горизонти і надіятися на те, що досягнемо тих обріїв, про які мріємо. Давайте творити наше майбутнє вже сьогодні, кожен на своєму місці. Нам потрідні люди, яким довіряємо, які дають надію. З цим суспільство стає яскравішим. Потрібна віра у себе і в тих, хто поруч з нами. Віра у силу добра", - говорить о. Зелінський.

Капелан радить українцям постійно думати про перемогу, діяти тут і зараз:

"Потрібно не втратити надію сьогодні. Не розгубитись. Не розпорошитись і не втратити під ногами грунт. Не витарчатися на страх, робити конкретні справи на кожному місці, де стоїш. Вмійте розпалювати зорі, допомагати іншим, знаходити сенси життя, незважаючи ні на що. Ми люди і треба це не забувати. Потрібно простягати руки допомоги, підтримати одне оного, розділити біль іншого. Темрява зникне, бо промінчики надії здатні її розсіяти".

Священик Української Греко-Католицької Церкви, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса», докторант політології, військовий капелан ЗСУ, громадський діяч, член Ініціативної групи та Наглядової ради Української Академії лідерства, член Дорадчої ради Інституту лідерства та управління УКУ.

Філософську освіту здобував у St. Basil College, Стамфорд, США; богословську – у Pontificia Universita Gregoriana, Рим, Італія; політологічну – у Національному університеті «Києво-Могилянська Академія», Київ.

Основні сфери наукових інтересів та напрямки пасторальної діяльності: християнська духовність у контексті сучасної культури, ідеологія національної безпеки та задоволення духовних потреб військовослужбовців.

Своє капеланське служіння серед військовослужбовців розпочав у 2006 р. в Академії сухопутних військ у Львові, а з червня 2014 р. і до тепер бере активну участь у забезпеченні духовною підтримкою українських військових.