З поліцією та суперечками: на Хмельниччині ще одна парафія перейшла до ПЦУ

З поліцією та суперечками: на Хмельниччині ще одна парафія перейшла до ПЦУ - фото 1
На Шепетівщині парафія, що об’єднує прихожан із двох сіл, 18 квітня заявила про вихід зі складу Української Православної Церкви (Московського патріархату) та приєднання до Православної Церкви України. Дискусії перед голосуванням між селянами та одним зі священників були запеклими. На зборах релігійної громади були присутні і правоохоронці.

Як відбувався перехід парафії сіл Прислуч та Колосіївка Полонської громади Шепетівського р-ну з УПЦ МП у Православну церкву України, знімали на відео. Його на своїй сторінці у Фейсбук виклав о. Андрій Моравський, настоятель Свято-Троїцької церкви, благочинний Полонського округу ПЦУ.

"Люди, які прийшли і нас вбивають, показали свою культуру: вбивство, гвалтівництво, злодійство, знищення всього, що українці набудували роками, що мають, — звернувся до присутніх о. Андрій. — Ми, українці, мирні. З тими, хто до України приїжджав, ми навіть старалися російською мовою говорити, бо вони ж нас «не понимают». Ви є парафіянами, все належить людям. Церква належить громаді. І голосами більшості, 51 відсотка, вирішується: якщо більшість за московською церквою, значить, громада, парафія, культова споруда залишається за Українською Православною церквою (Московського патріархату). Якщо громада вирішує голосування і 51 відсоток мінімум за перехід, значить, московський патріархат повинен закон виконувати і передати громаді, яка переходить в Православну Церкву України. Так, щоб все було в рамках закону. Не треба мову нашу, українську, ставити позаду. Тому що мова, армія і церква – є три таких позиції. Якщо держава буде цього дотримуватися, це оберігати, то ніякий чужий чобіт, ніяка чужа загарбницька армія сюди не зайде. 8 років була середина, ніхто не хотів чіпати, говорили російські священники: «Какая разница?» В Понінці говорили на похороні: «По-глупому убиенный», «братский народ». Нині «братский народ» знищив частину України і вже тисячі наших дітей… Ви ніколи не заміните мамі дитину, яка вже в землі лежить. Ми нині маємо говорити в повному розумінні того, що відбувається в державі. Якщо люди хочуть української церкви – не перешкоджайте їм".

З поліцією та суперечками: на Хмельниччині ще одна парафія перейшла до ПЦУ - фото 91784

Після палких суперечок парафіяни обрали голову громади та проголосували за перехід з УПЦ МП до ПЦУ.

Виникла суперечка також і щодо ключів, які місцева мешканка, прихожанка церкви, не хотіла передавати громаді після голосування. Проте зрештою церкву відкрили та запросили парафіян увійти до храму.

Отець Степан, який перед тим заявив, що через поважний вік готовий скласти з себе повноваження настоятеля храму та поступитися місцем іншому, молодшому, священнику, забрав із церкви лише свої особисті речі.