"За Бога і Росію": в Криму РПЦ залучає дітей до "Братства православних слідопитів"

"За Бога і Росію": в Криму РПЦ залучає дітей до "Братства православних слідопитів" - фото 1
В окупованому Криму з благословення «голови Кримської митрополії РПЦ», «митрополита Сімферопольського і Кримського» Лазаря (Швеця) розпочала повноцінну діяльність дитячо-юнацька організація «Братства православних слідопитів Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦ» під керівництвом «протоєрея» Бориса Кравця.

Як повідомив "Невільний Крим", заняття в організації проводяться на засадах скаутського методу позашкільного виховання дітей і підлітків за наступники напрямками: 1) туризм та походи; вивчення природи та рідного краю; 3) виживання у природі; 4) командотворчі ігри. Гаслом організації – «Будь готов! – Всегда готов за Бога и Россию!» («Будь готовий! – Завжди готовий за Бога та Росію!»).

Братство Православних Слідопитів (БПС) – російська громадська організація для дітей, підлітків та молодих людей, яка діє з 1991 року за благословенням нині покійного очільника РПЦ, Патріарха Московського Алексія II і є офіційним дитячим відділенням молодіжного руху в рамках РПЦ. Для здійснення виховних цілей БПС використовує скаутський метод. Організація, що входить до складу Всеросійської національної скаутської організації, у вересні 2021 року Священним Синодом РПЦ була визнана одним з кращих рухів у РФ з організації та виховання підлітків і молоді.

Мета БПС – сприяння у формуванні «цілісного православного світогляду», який полягає у любові до Бога, вітчизни та ближнього. Зазначається, що діяльність організації покликана забезпечити духовне, душевне та тілесне виховання дітей і підлітків, розвинути їхню відповідальність і самостійність, навчити приймати рішення та робити вибір, ґрунтуючись на православному світогляді, і будується відповідно до низки проектів, програм і напрямків, що втілюються у формі зборів, бесід, сюжетно-рольових ігор, творчих завдань, походів, зимових і літніх таборів.

«У кожній дитині, у кожному підліткові закладене прагнення бути сильним, героєм, захисником слабких, борцем за справедливість. У сучасному світі технологій, метушні та швидкостей молодь часто не знаходить свого місця. Тоді позитивні якості, не маючи виходу та розвитку, перетворюються на негативні (наприклад, цифрова залежність). Людина занурюється у вигаданий світ, де вона відчуває свою впевненість, здійснюючи різні подвиги. Альтернативою цьому стають дитячо-юнацькі патріотичні організації.

БПС на перше місце ставить духовний розвиток, що забезпечує цілісне становлення особистості. Герої різних народів мають свої моральні принципи (кодекс честі), на основі яких розвивається людина. Закони БПС – це життєва позиція, яка надає підліткові впевненості та зміцнює його духовно-моральні чесноти. Якщо на вашій парафії є діти та дорослі, що прагнуть подвигів і пригод, хочуть змінити своє життя, вирватися з сірих буднів, випробувати на міцність свою віру і волю, то ласкаво просимо», – зазначається у прес-релізі «Братства православних слідопитів Сімферопольської і Кримської єпархії РПЦ».