За кордоном діють 84 громади УПЦ МП

За кордоном діють 84 громади УПЦ МП - фото 1
Станом на кінець календарного року УПЦ МП має за кордоном 58 парафій і 26 душпастирських осередків – загалом 84 громади.

Про це йдеться у звіті Керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського і Броварського Антонія за 2023 рік, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Парафії та місії УПЦ МП за кордоном діють у 15 країнах Західної Європи, а саме в: Австрії, Бельгії, Великобританії, Данії, Італії, Ірландії, Іспанії, Нідерландах, Німеччині, Норвегії, Португалії, Угорщині, Франції, Швейцарії та Швеції.

Усі ці громади входять до складу Західноєвропейського вікаріатства УПЦ МП, яке було створене у березні 2023 року.

Слід зауважити, щоб відкрити свої осередки за кордоном УПЦ МП повинна вказати свою приналежність до РПЦ.

Про це у жовтні цього року розповів архандрит Гавриїл (Анисимов) – намісник ставропігійного чоловічого монастиря на честь преподобного Паїсія Величковського, що розташований у тимчасово окупованому Криму. Він був одним з перших, хто організовував ці парафії за кордоном.

"Минулого року, і це була моя ідея, я працював над відкриттям українських храмів за кордоном, але через якийсь час керівництво відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП у мене забрало цю роботу. Тобто вони просто використовують людей у своїх інтересах. Знаю, що сьогодні вони уже відкривають парафії. Наприклад, у Мілані є, в інших італійських містах. Але це неофіційні парафії", - зазначив він.

"Є певні домовленості з протестантами, католиками, де є у них не діючі, покинуті храми, вони нашій Церкві дозволяють там служити. Цікава деталь, що без узгодження з місцевими муніципалітетами служити у храмах ми не можемо. Але коли я намагався домовитися, наприклад, у Перуджі, то мені відповіли, що розглянуть моє питання, а потім казали, що не можуть допомогти. Пізніше зрозумів, що це РПЦ мені ставила перепони, бо муніципалітети мені прямо казали, що є Константинопольський Патріархат, є РПЦ, а яка у вас Церква? Мовляв, що таке УПЦ (УПЦ МП), окремо такої Церкви немає. І мені не було що відповісти на це питання. Без згоди від РПЦ у жодному храмі ми служити за кордоном як УПЦ (УПЦ МП) не можемо", - наголосив архимандрит.