• Головна
  • Новини
  • За місяць до ПЦУ перейшло стільки громад, скільки мають Польська, Чеська та Єрусалимська Церкви разом узяті, - експерт...

За місяць до ПЦУ перейшло стільки громад, скільки мають Польська, Чеська та Єрусалимська Церкви разом узяті, - експерт

20.02.2019, 10:56
За місяць до ПЦУ перейшло стільки громад, скільки мають Польська, Чеська та Єрусалимська Церкви разом узяті, - експерт - фото 1
Динаміка переходу релігійних парафій у Православну Церкву України зростає, враховуючи консервативність церковного середовища.

Динаміка переходу релігійних парафій у Православну Церкву України зростає, враховуючи консервативність церковного середовища.

Про це в ексклюзивному коментарі "Прямому" розповів релігієзнавець Дмитро Горєвой.

"Звичайно, це тільки початок процесу, тому що взагалі церковне середовище, воно більш повільне та консервативне, тому та динаміка, яку ми спостерігаємо, вона дуже висока для такого роду середовища. Дійсно, це в чотири рази більше, ніж за попередні п'ять років. Коли хтось запитує: багато чи мало 325 парафій — це за моїми підрахунками, як три автокефальні Церкви, наприклад Польська, Чеська та Єрусалимська Церкви в сукупності мають десь 320-340 парафій. Тобто у нас за місяць прийшло стільки парафій, скільки три великих церковних суб'єкти в принципі мають — це доволі великий показник", — розповів він.