За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України

28.03.2022, 14:16
Культура
За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України - фото 1
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну спільнота Українського католицького університету організувалась в єдиний штаб для допомоги у боротьбі з ворогом. Працівники, студенти, викладачі та духовенство – кожен на своєму фронті збирає допомогу для ЗСУ, підтримує переселенців, веде інформаційну війну проти російської пропаганди, дбає про духовний і психологічний супровід тих, хто в потребі. Спільними зусиллями за місяць війни УКУ вдалося зібрати значні фінансові ресурси та виділити 1,18 млн. доларів для допомоги Україні.

Про діяльність УКУ йдеться у повідомленні офіційного сайту університету.

Так в умовах війни університет перестав бути лише навчальним закладом. Нині тут активно працює Волонтерський центр (понад 100 осіб, більшість з яких студенти) для забезпечення гуманітарною допомогою тих, хто в потребі.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_1
Плетіння маскувальних сіток в УКУ

За місяць роботи волонтери прийняли допомогу з 3-х вантажних фур, близько 32 мікроавтобусів та понад 50 легкових авто. Студентським волонтерським центром опрацьовано 265 запитів від військових, волонтерів, цивільних у потребі, госпіталів.

Надіслано понад 25 тонн різної допомоги в 27 міст України, серед яких міста на лінії вогню: Київ, Суми, Чернігів, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Сєвєродонецьк, Вінниця, Черкаси, Дніпро, Гостомель, Житомир, Южноукраїнськ, Попасна, Бахмут, Кропивницький та інші.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_2
УКУ відвідав лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, щоб підняти ух спільноти, яка докладає багато зусиль для допомоги переселенцям та армії

Ще однією важливою складовою гуманітарного фронту УКУ стали такі студентські ініціативи:

– плетіння маскувальних сіток (сплетено 60 сіток, залучено понад 200 волонтерів);

– майстерня написання листів військовим (відправлено понад 1000 листів);

– майстерня випічки для військових (відправлено понад 200 кг випічки);

– дитяча кімната для дітей переселенців (залучено близько 30 дітей, з якими займаються 22 волонтери).

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_3
Листівки для військових від студентів УКУ. Фото: Fiora Garenzi

Поміж іншим, Український католицький університет надає фінансову підтримку для логістичних процесів громадської ініціативи Save Ukraine UA, яка займається забезпеченням гуманітарної допомоги мешканцям Києва та Харкова, та у партнерстві з Українською освітньою платформою – для забезпечення засобами індивідуального захисту осіб, що знаходяться у зоні бойових дій.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_4
Збір гуманітарної допомоги

На медичному фронті УКУ штаб працівників і студентів допомагає забезпечити медикаментами та медичними товарами військові і цивільні госпіталі в містах України, а також окремих осіб-переселенців, постраждалих в часі війни. На медикаменти, завдяки підтримці благодійників, університет виділив понад 23 млн. грн. (785 072 дол. США).

Крім того, в університетських приміщеннях розмістилися дві міжнародні команди медичних фахівців зі США, Канади та Сполученого Королівства, які приїхали допомогти українцям, що постраждали від війни.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_5
Міжнародний волонтерський фронт: швидкі, які поїдуть у гарячі точки війни

На медійному полі бою було створено окрему вебсторінку для збору та збереження інформації про роботу університету в час війни, де щодня висвітлюється інформація про всі проєкти, ініційовані та здійснювані університетом, а також актуальна інформація про війну в Україні англійською мовою. Так за перший місяць війни УКУ випустив та опублікував 15 звернень (statements) до світової спільноти щодо російського вторгнення. До висвітлення подій з України та діяльності УКУ в умовах війни активно залучалися міжнародні ЗМІ. Їхні матеріали можна переглянути у розділі УКУ в медіа.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_6
Студенти УКУ вчаться та волонтерять у сховищі під час повітряної тривоги

Разом із тим на академічному фронті продовжується навчання, яке відбувається у дистанційному форматі, це дозволяє також і волонтерити. Дбаючи про студентів з інших українських університетів, що розташовані в зоні бойових дій, УКУ ініціював проєкт UCU Open University, який створює безкоштовні освітні можливості для студентів із числа внутрішньо переміщених осіб. Також УКУ спільно з американським університетом DePaul відкриває навчальні курси в онлайн-форматі.

У відповідь на виклики часу, команда Українського католицького університету оперативно облаштувала та надала власні приміщення у одному з корпусів для розміщення переселенців, проживання гостей і партнерів університету.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_7
Прихисток для переселенців в одному із корпусів УКУ

За перших 30 днів війни прихистки УКУ прийняли 502 переселенців з різних населених пунктів України, серед них 36 дітей віком до 6 років та 103 – від 6 до 18 років. Також у стінах університету прихисток знайшли 32 працівники Caritas та їхні родини з Донецької та Дніпропетровської областей. Гостям запропонували медичний супровід, юридичні та соціальні консультації, психологічну підтримку, екскурсії, майстер-класи, допомогу в опіці над дітьми.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_8
Майстерня пряників при волонтерському штабі УКУ

Ні на день в УКУ не припиняє роботу на духовній ниві. Під опікою Деканату душпастирських справ тут відбуваються літургійно-богослужбові практики, панахиди за померлими в часі війни, духовна опіка та розмови із переселенцями, які мешкають в студентському Колегіумі і в навчальному корпусі на пр. Івана Павла ІІ.

За місяць війни УКУ передав 1,18 млн доларів для перемоги України_9
Майстер-клас з іконопису на склі для людей, які втікають від війни

«Дякую вам, що активно допомагаєте і переселенцям, і нашим Збройним силам, і не забуває про тих людей, які є поряд і страждають. Це свідчить про те, що ми маємо велике серце та можемо широко дивитися на проблеми, які є в нашій спільноті та суспільстві. Спостерігаючи за вами, дорогі працівники, викладачі, студенти, я подивляю вашій витривалості. Я не бачу у ваших очах втоми. Навпаки – активність зростає і посилюється, міцніє наша сила духу. Наші дії стали більш впорядкованими. Наш підхід до волонтерства, співпраці, взаємодопомоги став системним. Це створює атмосферу і розуміння того, що ми працюємо як єдиний механізм, де кожен має своє місце і знає свої завдання. У цих складних умовах ми черпаємо один від одного натхнення та сили. Це створює відчуття великої сім’ї. Дякуємо нашим партнерам у цілому світі за всебічну підтримку: фінансову, інформаційну, гуманітарну. Не втомлюйтесь, кричіть усьому світові, що Україна потребує підтримки. Будьте з нами. Стійте за нас. Хай Господь благословить вас, нашу Україну і всіх тих, хто нині стіною стоять за нашу незалежність на фронті. Слава Ісусу Христу. Слава Україні!», – ректор УКУ отець Богдан Прах.

Повний звіт про діяльність Українського католицького університету у час війни – https://ucu.edu.ua/news/zvit-pro-diyalnist-uku-v-chasi-vijny/