За неналежний догляд національної святині Моспатріархат треба гнати з лаври , - експерт

За неналежний догляд національної святині Моспатріархат треба гнати з лаври , - експерт - фото 1
Релігієзнавець Олександр Саган вважає, що священнослужителів УПЦ МП треба виселити з Києво-Печерської лаври, бо вони довели святиню до руйнації.

Про це він написав у себе на Фейсбуці.

"Чи не пора ставити питання про виселення Московського Патріархату із Київської лаври за неналежний догляд національної святині та неефективне використання (розкрадання?) коштів, які виділялися державою? Адже на антиукраїнські хресні ходи і друк антиукраїнської літератури десятки мільонів гривень вони знаходять. А на ремонт К-П Лаври - має давати держава, проти якої вони фактично ведуть ідеологічну боротьбу", - зазначив експерт.

"Нині Московська Патріархія догосподарювалася до того, що національна святиня на межі руйнації. А тепер вони шантажують владу і вимагають грошей, бо "сніги тануть і затоплюють печери". Сотні років до того снігів не було? Може спочатку треба провести аудит злочинної забудови Лаври та аналіз витрат тих грошей, які роками виділялися на проблеми, які сьогодні стали критичними", - додав Олександр Саган.

Нагадаємо, Києво-Печерська лавра просить владу допомогти терміново ліквідувати аварійну ситуацію в лабіринтах Ближніх печер (корпус №90), які є об'єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

"У разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів Ближніх печер Києво-Печерської лаври, що може призвести до людських жертв", - йдеться в повідомленні центру інформації УПЦ (МП).

Зазначається, що останнім часом збільшився рівень зволоженості ґрунтів, і в разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер.

Священнослужителі просять Кабмін розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.