За Помісну Церкву та Рух: ВРУ просить Зеленського посмертно присвоїти звання Героя України Василю Червонію

За Помісну Церкву та Рух: ВРУ просить Зеленського посмертно присвоїти звання Героя України Василю Червонію - фото 1
Верховна рада 10 вересня проголосувала за звернення до президента щодо присвоєння Василю Червонію звання Героя України посмертно.

Про це повідомила на своїй Facebook-сторінці нардепка із Рівного Соломія Бобровська. "За" проголосувало 295 народних депутатів, передає Суспільне.

Депутатка була однією із організаторок подання цього звернення. Журналістам Суспільного Соломія Бобровська телефоном пояснила, що далі звернення розглядатимуть в Офісі президента.

"Там уже рішенням указу присвоюється звання Героя України, але безперечно є ще багато процедурних і кулуарних моментів. Це прерогатива безперечно президента, але гарантій стовідсоткових немає, тому попереду ще робота з Офісом", – повідомила Соломія Бобровська.

Також обраниця пояснила, чому Василь Червоній, на її думку, заслуговує на звання Героя України посмертно.

"Це борець за незалежність, це людина, яка створила Народний Рух, це людина, яка виборювала єдину Помісну Православну Церкву. Я вважаю, що це єдина людина, яка сьогодні має право називатися лідером Рівненщини і була харизматичною політичною постаттю", – розповіла нардепка.

Раніше про присвоєння звання Героя України Василю Червонію клопотала Рівненська єпархія Православної Церкви України.

Василь Червоній був депутатом Верховної ради перших чотирьох скликань, з лютого 2005 до травня 2006 року керував Рівненською ОДА. Він був членом Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату, старостою Свято-Покровського кафедрального собору, який будували під його керівництвом.

4 липня 2009 на ставку біля села Деражне Костопільського району у Василя Червонія влучила блискавка, він помер у лікарні. Похований біля Свято-Покровського кафедрального собору у Рівному.