За п’ять років на Житомирщині з Московського Патріархату до ПЦУ перейшли понад 100 релігійних громад

За п’ять років на Житомирщині з Московського Патріархату до ПЦУ перейшли понад 100 релігійних громад - фото 1
Починаючи від 2019 року, на Житомирщині 107 релігійних громад Української Православної Церкви Московського Патріархату перейшли до Православної Церкви України. В самому Житомирі таких переходів немає.

Про це йдеться у відповіді управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації від 9 квітня 2024 року на запит Суспільного Житомир на отримання публічної інформації.

Зокрема, у відповіді сказано, що загалом на Житомирщині релігійних громад Української Православної Церкви Московського Патріархату зареєстровано майже вдвічі більше, ніж релігійних громад Православної Церкви України :

  • УПЦ МП — 605;
  • ПЦУ — 391.

Із них на території Житомира більше релігійних громад ПЦУ. Так, за інформацією, розміщеною у відповіді Суспільному, на території Житомира зареєстровані:

  • ПЦУ — 28
  • УПЦ МП — 19.

Починаючи від 2019 року, за 5 років в Житомирі жодна з релігійних громад не перейшла із Московського Патріархату до ПЦУ.

За п’ять років на Житомирщині з Московського патріархату до ПЦУ перейшли понад 100 релігійних громад

У коментарі Суспільному адвокат Олександр Вірьовкін, який захищав інтереси новоствореної релігійної громади села Калинівка Житомирського району, сказав, що тепер переходів буде більше, оскільки вже є судова практика, як громаді оголошувати про скликання зборів, проведення зборів і як оформлювати результати.