За ремонт костелу святого Миколая візьмуться у жовтні

За ремонт костелу святого Миколая візьмуться у жовтні - фото 1
Протиаварійні роботи всередині постраждалого внаслідок пожежі костелу святого Миколая в Києві планують почати з середини жовтня.

Про це повідомляє Gazeta.ua.

"Почати ремонт всередині одразу завтра ми не можемо. При всьому бажанні та навіть за наявністю повної суми. У першу чергу ми маємо отримати висновки ДСНС та експертизу, що саме з пошкодженого і в якому порядку варто ремонтувати", - повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Facebook.

Треба переконатися, що "високі температури не спричинили прихованих тріщин чи змін геометрії конструкцій". "А також без оцінки та при неправильній послідовності робіт – можливе руйнування стін/стелі тощо. Це надзвичайно копітка робота, на яку потрібен час. Адже вона прямо стосується безпеки перебування всередині", - написав Ткаченко.

"Орієнтовно, за пришвидшеною процедурою, розраховуємо розпочати протиаварійні роботи з середини жовтня", - наголосив міністр.
Костел Святого Миколая в Києві спалахнув увечері 3 вересня.
Концертний орган згорів дотла. Одна люстра впала на сходах пресвітерія. Саме орган став епіцентром пожежі. Пожежа на ньому й зупинилася.
Пожежа виникла під час репетиції на органі. Основна версія - загоряння електропроводки в корпусі інструменту.