Захід неохоче дає притутолк переслідуваним за віру, - Мустафа Джемілєв

01.10.2021, 09:24
Держава
Захід неохоче дає притутолк переслідуваним за віру, - Мустафа Джемілєв - фото 1
Держави з розвиненою правовою системою неохоче надають притулок переслідуваним за релігійними мотивами.

Про це сказав лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілєв, предає Іслам в Україні з посиланням на «Кримські новини» (QHA).

Він зазначив, що до нього досить часто звертаються шукачі притулку з пострадянських держав з переважно мусульманським населенням, і прокоментував звернення біженця з Узбекистану Абдухафіза Холмуродова:

«Його переслідують за релігійними мотивами, а таким неохоче надають (притулок). Я звертався в УВКБ ООН на прохання Холмуродова — чіткої відповіді не дали, але, судячи з тривалої паузи, буде відмова».

Як повідомляли «Кримські новини», 35-річний уродженець Узбекистану Абдухафіз Холмуродов звернувся до Джемілєва з проханням допомогти виїхати до третьої безпечної країни. Перед тим він тричі звертався до Державної міграційної служби України з проханням надати йому статус біженця або додатковий захист, але отримав відмову. Після другої відмови Холмуродов спробував нелегально перейти українсько-словацький кордон, але його затримала словацька поліція та передала українським прикордонникам. За рішенням Ужгородського міськрайонного суду, Холмуродова помістили до центру утримання іноземців та осіб без громадянства у Волинській області. Йому загрожує екстрадиція до Узбекистану, де його звинувачують в організації осередку «Ісламського руху Туркестану».

Міграційна служба України обґрунтувала свою третю відмову Холмуродову в притулку «поліпшенням ситуації з правами людини в Узбекистані після приходу до влади президента Шавката Мірзійоєва 2016 року».

Покинувши Узбекистан у 2011 році, Холмуродов кілька років жив у Росії, де Генпрокуратура РФ намагалася екстрадувати його за запитом узбецьких спецслужб. Екстрадицію зупинили за рішенням Європейського суду з прав людини, який визнав, що Холмуродову на батьківщині загрожують тортури та несправедливий суд.