• Головна
  • Новини
  • Закарпатські греко-католики святкують 1150-ліття християнської місії святих Кирила і Мефодія...

Закарпатські греко-католики святкують 1150-ліття християнської місії святих Кирила і Мефодія

23.07.2013, 11:38
Закарпатські греко-католики святкують 1150-ліття християнської місії святих Кирила і Мефодія - фото 1
У Мукачівській греко-католицькій єпархії пройшли головні святкування 1150-ліття християнської місії святих Кирила і Мефодія.

1_0_712737.jpgУ Мукачівській греко-католицькій єпархії пройшли головні святкування 1150-ліття християнської місії святих Кирила і Мефодія. Місцем єпархіального відпусту стала церква свв. Кирила і Мефодія у селі Сторожниці Ужгородського району, де 14 липня подячну Святу Літургію очолив мукачівський єпарх владика Мілан Шашік, повідомляє Радіо Ватикан.

Владика Мілан Шашік у своїй проповіді пригадав слова із Апостольського Листа Римського Архиєрея Івана Павла ІІ з нагоди 350-річчя Ужгородської Унії: «Якщо Ужгородська Унія йде слідами Флорентійського Собору, то цілком слушно буде розглядати її також у контексті тісного духовного зв’язку з місією Слов’янських Апостолів, святих Кирила і Методія, проповідування яких поширилось з Великоморавських земель аж до Карпатських гір. Тому вірні тих Церков, які беруть початок від Ужгородської Унії, цілком слушно вважають себе спадкоємцями кирило-методіївської спадщини».

Ювілею 1150-ліття початку євангелізаційної місії святих Кирила і Мефодія та їхніх учнів у Центральній Європі була присвячена Восьма проща народів та національностей, яка 20 липня 2013 пройшла у місті Тячеві. На це торжество прибув Апостольський екзарх македонських католиків візантійського обряду владика Кіро Стоянов.

Свої молитви до Бога учасники Восьмої прощі народів і національностей Мукачівської греко-католицької єпархії заносили рідними мовами.

В неділю, 21 липня, торжества продовжилися в місті Мукачеві, де відбулася перша Служба Божа у найбільшому храмі на честь свв. Апостолів Кирила і Мефодія на терені Мукачівської греко-католицької єпархії. Після Архиєрейської Святої Літургії відбувся Хресний хід до пам’ятника свв. Кирила і Мефодія в центрі міста.