Закон про демографічний реєстр є викликом християнському сумлінню, - комісія з біоетики УПЦ (МП)
У Києво-Печерській Лаврі 18 жовтня відбулося робоче засідання Комітету з біоетики та етичних питань при Священному Синоді УПЦ (МП) під головуванням вікарія Київської Митрополії єпископа Макарівського Іларія (Шишківського).
Учасники засідання розглянули питання введення в Україні Єдиного демографічного реєстру та електронної біометричної ідентифікації громадян згідно прийнятого у другому читанні Верховною Радою України закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Як інформує офіційний сайт УПЦ (МП), у процесі обговорення зазначалося, що цей закон безпосередньо торкається православно-християнського віровчення в його антропологічному, етичному та есхатологічному вимірах. Учасники засідання дійшли висновку, що визнання системи біометричної ідентифікації, як основи суспільних відносин є радикальним обмеженням свободи людини, а входження до такої системи є викликом християнському сумлінню і в духовному смислі сприймається як відмова від своєї особистості та Богоданої свободи. Особливу стурбованість викликала безальтернативність прийнятого закону та запропонованої системи електронного обліку, поза якої функціонування людини у суспільстві стає неможливим.
Докладні висновки Комітет з біоетики та етичних питань передасть на розгляд Священного Синоду Української Православної Церкви (Московського Патріархату).