Законопроект про заборону Церков, які пов'язані з РФ, ухвалять у березні, - Потураєв

30 січня, 13:53
Суспільство
Законопроект про заборону Церков, які пов'язані з РФ, ухвалять у березні, - Потураєв - фото 1
Голова комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв прогнозує ухвалення законопроекту про заборону релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу у Росії у другому читанні у березні.

Про це він сказав Українським Новинам.

"Горизонт розгляду законопроекту в цілому – березень. Мені здається цілком реалістичним такий термін", – так він відповів на запитання про розгляд відповідного проєкту Закону.

Депутат пояснив, що у парламенті знаходяться два законопроекти стосовно заборони діяльності Російської Православної Церкви (РПЦ), її філій і організацій в Україні: №8221 від нардепа Миколи Княжицького ("Європейська солідарність") та №8371 від Кабінету Міністрів.

За його словами, комітет з інформполітики вже рекомендував ухвалити за основу ініціативу Княжицького і також збирається рекомендувати ухвалити урядовий законопроект.

Потураєв зазначив, що на ухвалення Ради винесуть один із цих законопроектів.

Також він допускає створення спільного законопроекту, який міститиме положення обох документів.

Очільник комітету наголосив, що заборона буде щодо релігійних організацій, керівний центр яких знаходиться в державі, яка здійснює збройну агресію проти України.