• Головна
  • Новини
  • Замість «анти-Критського Собору» у РПЦ вийшов пшик, - речник ПЦУ про нараду в Аммані...

Замість «анти-Критського Собору» у РПЦ вийшов пшик, - речник ПЦУ про нараду в Аммані

26.02.2020, 15:07
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) вважає, що нараду в Аммані не коректно порівнювати з Всеправославним Собором 2016 року.

Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря) вважає, що нараду в Аммані не коректно порівнювати з Всеправославним Собором 2016 року.

Пор це єрарх написав у себе на Фейсбуці.

«Собор готувався 40 років за участю всіх Церков, які на ньому планували бути. Дата, місце, порядок денний були узгоджені. І раптом за кілька тижнів РПЦ і ще три Церкви відмовилися приїхати», - зазначив він.

Архиєпископ пояснив, що зустріч в Аммані готувалася не прозоро, всупереч порядку скликання всеправославних зібрань такого рівня.

«Відмова більшості Предстоятелів брати в ній участь лише засвідчила штучність самої ініціативи.

Використання в оформленні зустрічі символіки тих Церков, які не мали нічого спільного з її організацією, лише додає відчуття імітації.

Насправді Москва хотіла провести «анти-Критський собор». А вийшов пшик», - наголосив архиєпископ ПЦУ.

Нагадаємо, у столиці Йорданії Аммані 26 лютого відбувається нарада Предстоятелів Православних Церков.

У ній беруть участь всього лише чотири Предстоятелі: ініціатор зустрічі Патріарх Єрусалимський Феофіл, Патріарх Московський Кирило, Патріарх Сербський Іриней і митрополит Чеських земель і Словаччини Ростислав. Румунська і Польська Церкви надішлють на нараду своїх представників, але не глав.

Патріарх РПЦ Кирил для підсилення своїх позицій привіз до Амману Митрополита УПЦ МП Онуфрія.