Замість Льва Толстого: у Львові відкрили вулицю імені Патріарха Любомира Гузара

31 травня, 15:11
Суспільство
Замість Льва Толстого: у Львові відкрили вулицю імені Патріарха Любомира Гузара - фото 1
У Львові 31 травня відбулось урочисте відкриття вулиці на честь Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара.

Про це повідомляє сайт Львівської ОВА.

«Ця вулиця – пам’ять про Блаженнішого, який любив свій народ і жив для нього. По собі він не залишив ніяких маєтків, але залишив велику духовну спадщину», – сказав Митрополит та Архиєпископ Львівський УГКЦ Ігор Возьняк.

«Сьогоднішнім заходом вшановуємо пам'ять великої людини: людини великої духом, великої волі, великої віри. Людини, яка своїм життям, вчинками та цінностями стала дороговказом і моральним авторитетом вже не для одного покоління українців. Я щиро переконаний, що сьогоднішня подія – це не тільки про минуле, а й про майбутнє. Адже цим заходом ми вкотре підтверджуємо, що починання започатковані Блаженнішим Любомиром, продовжать нові і нові покоління українців. Сьогодні живемо в доволі складний час: війна, страждання, подекуди зневіра. Але, як сказав Любомир Гузар: ми не можемо і не маємо права втрачати надію на кращі часи. «Відкиньте зневіру, та беріться до роботи», – саме ця настанова і праця кожного з нас на своєму місці, підтримка воїнів, щира молитва, і добра справа й будуть тією найкращою подякою і вшануванням пам'яті Любомира Гузара, який довгі роки працював на благо української держави, українців і української церкви», – зазначив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Львівська вулиця кардинала Гузара розташована поруч з іншими вулицями, названими на честь видатних осіб, як-от Генерала Тарнавського, Ольги Басараб, Йосифа Сліпого, Тютюнників та інших.

До цього вулиця носила ім'я Льва Толстого. Перейменували її торік.

Зазначимо, що не лише у Львові таким чином вшанували колишнього Главу УГКЦ. На його честь назвали вулиці в Івано-Франківську й Тернополі, також проспект у Києві.

Довідково

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Тут закінчив народну школу та перший клас гімназії. У 1944 році сім’я змушена була покинути Україну, а в 1949-ому переїхала до США.

Майбутній очільник УГКЦ вивчав філософію в Колегії Святого Василія, де у 1954 році здобув ступінь бакалавра. Богословські студії відбув у Вашингтонському католицькому університеті.

У 1993 році повернувся в Україну, і через три роки його призначили єпископом-помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви. Офіційним керівником УГКЦ Любомир Гузар був десять років. Відтак через поважний вік і стан здоров’я звернувся до Папи Бенедикта XVI про зречення й отримав згоду 10 лютого 2011 року. Помер Любомир Гузар 31 травня 2017 року.