Запорізький священик Ігор Савва випустив книгу про внутрішній світ УПЦ МП

Запорізький священик Ігор Савва випустив книгу про внутрішній світ УПЦ МП - фото 1
Протоєрей Ігор Савва, який 24 роки прослужив у Запорізькій єпархії УПЦ Московського Патріархату, але згодом разом зі своєю релігійною громадою перейшов до ПЦУ, випустив книгу «Вихід».

Про це повідомляє 061.

Книга розповідає про залаштунки внутрішньоцерковного життя, відносини між священиками, мирянами, єпископами, сильними світу цього, а також про особистий життєвий шлях автора.

«Це світ, який старанно прихований від парафіян канонами, догмами, завуальований розкішшю парчових різ і блиском дорогоцінних каменів у золотих митрах єрархів. Це світ, в якому Боже Слово поступається місцем словоблудню, де Істина проповідується під строгим кутом московського фарисейства, а сам Спаситель підміняється образом «білого царя-імператора», чиї православні легіонери покликані окупувати весь світ. Нічого святого – ось доктрина московського православія. І Україна через свою демократичність та свободу є найбільшою перепоною для цілковитої окупації. Книга «Вихід» буде цікава читачам незалежно від конфесії, а можливо, навіть вдохновить когось на свій вихід від псевдодуховності», - йдеться на сторінці видавництва «Білка» у мережі Facebook.

Отець Ігор Савва розповів, що в основу книги лягли щоденникові записи, які вів священик упродовж усього свого служіння. Щоб зібрати весь цей матеріал в одну книгу, знадобилося близько двох років.

«Ідея написання цієї книги прийшла досить давно. Все починалося просто як щоденник ще на початку священичого служіння – трохи менше 30 років тому. У мені стикалися різні уявлення про Церкву, у міру того, як накопичувалася незадоволеність на тлі того, як помічалося в Церкві дедалі більше політики, відбувалася певна еволюція мене як людини, священика, віруючого. Цю еволюція таки відбито у цих щоденникових записах. Свого часу я зіткнувся з тим, що життя в Церкві в якийсь період почало вважатися дуже єрархічним і замкнутим. Тому різні люди у церкві один від одного відокремлені. Наприклад, миряни не знають, що відбувається між священиками; священики не знають, що відбувається між єпископами. Всіх поділяють невидимі стіни і, якщо можна сказати, навіть жорсткий соціально-церковний поділ. З якогось моменту це стало дуже незадовольняти, Церква не повинна бути такою. Одна із цілей цього щоденника – зробити явним те, що намагаються зробити таємним», - поділився автор о. Ігор Савва.

Отець Ігор зазначає, що готовність зібрати всі записи в єдиний текст прийшла після конфлікту священика, коли його позбавили парафії у 9-ій міськлікарні Запоріжжя через проукраїнську позицію.

“На книгу реакції від УПЦ МП не було. Три роки тому була певна реакція на вихід, але я гадаю, що це було навіть досить помірно. Я думав, що реакція могла бути агресивнішою», - зазначив автор.

На сторінках видавництва «Білка» вже можна зробити попереднє замовлення книги, яка вже побачила світ першим тиражем.

Насамкінець Ігор Савва зазначив, що сподівається на резонанс з боку його побратимів з УПЦ МП та певну реакцію. Він підкреслює, що не налаштований на ворожнечу, але хотів би поділитися своїм баченням.

Нагадаємо, що Ігор Савва є священиком релігійної громади Храму Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії, яка входить до Православної Церкви України. У березні 2018 року громада вийшла з УПЦ МП, бо священику заборонили вести Службу через його проукраїнську позицію: він відмовлявся згадувати у проповідях Московського Патріарха Кирила та молився за українську армію.