"Зараз в Україні вирішується майбутнє безпеки світу в найближчі десятиліття", - Митрополит Епіфаній до послів G7

"Зараз в Україні вирішується майбутнє безпеки світу в найближчі десятиліття", - Митрополит Епіфаній до послів G7 - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 11 червня 2024 року взяв участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з послами країн «Великої сімки» (G7), яка відбулася у приміщенні Українського Біблійного товариства.

За повідомленням сайту ПЦУ, Предстоятеля ПЦУ супроводжував заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків митрополит Білоцерківський Євстратій.

Митрополит Епіфаній звернувся до представників держав «Групи семи» зі словом. Він подякував країнам, які вони представляють, за допомогу в захисті України, за військову, дипломатичну, економічну, гуманітарну підтримку.

"Боротьба проти російської агресії – це наша спільна боротьба проти намагання коаліції диктаторських режимів змінити життя світу на свою користь, повернути людство в часи темного минулого, коли озброєна сила могла безкарно порушувати мир. Зараз в Україні вирішується майбутнє безпеки світу в найближчі десятиліття. Тому ми просимо вас надавати всю можливу допомогу, щоби ця війна завершилася якнайшвидше перемогою миру, свободи, перемогою міжнародного права. Світ свободи, який представляють ваші країни, не має права на поразку", - сказав очільник ПЦУ.

Він наголосив, що ще з березня 2014 року ВРЦіРО засудила всі прояви сепаратизму, всі спроби Росії розділити Україну, використавши для цього будь-які фактори – територіальні, етнічні, культурні, мовні, релігійні.

"Наша Рада спільно засуджує ідеологію «русского міра» – неоімперську доктрину, яка стала базою для виправдання нинішньої російської агресії проти нашої держави. Ми вимушені констатувати, що основні російські релігійні об’єднання стали інструментом поширення і зміцнення цієї ідеології. До цього залучені російські об’єднання протестантів, мусульман, юдеїв, буддистів. Але провідну роль в цьому відіграє, безперечно, Московська Патріархія. Від її керівництва, а також через очолювану нею громадську структуру «Всесвітній російський народний собор», який дуже нагадує колишній сталінський комуністичний «Інтернаціонал», поширюються спроби надати богословського, релігійного виправдання агресії проти України.

Керівник Московської Патріархії Гундяєв та його підлеглі, так само як і інші послідовники ідеології «русского міра», прямо називають цю агресію «священною війною», заперечують саме існування унікального українського народу, наше право на власну державу. Ця ідеологія також визначає так званий «Захід», тобто вільний демократичний світ, який ви представляєте, як ворога Росії. По суті ця ідеологія в багатьох елементах повторює ідеологію нацизму, яка виправдовувала і розпалювала війну, що привело світ до катастрофи.

Тому захист від впливу ідеології «русского міра», захист від впливу тих російських інституцій, які носять назву релігійних, але фактично стали інструментами російської диктатури в гібридній війні проти України та всього вільного світу, є необхідним елементом захисту прав людини, зокрема права на свободу совісті. Лише незалежна, суверенна Україна може захистити ці права. І ми це бачимо як на власному досвіді, так і у порівнянні з досвідом життя наших братів і сестер у вірі на тимчасово окупованих Росією територіях України", - сказав у виступі Митрополит Епіфаній.

Він такж акцентував на тому, що ВРЦіРО підтримує те, що на законодавчому рівні повинна бути обмежена можливість для Росії впливати на українські релігійні організації: "Це обов’язок нашої держави і це вимога національної безпеки – захистити українські релігійні організації від використання Росією як інструменту поширення ідеології «русского міра» та сприяння агресії".

Він закликав дипломатів постійно тримати у фокусі уваги серед інших порушень, що відбуваються з боку Росії на окурваних територіях, і порушення свободи совісті, якої там де-факто немає.

"Фактично вся релігійна діяльність, окрім діяльності Московського Патріархату та інших офіційно схвалених окупаційною владою об’єднань, є під забороною. Викрадення, тортури, ув’язнення і навіть вбивства релігійних активістів та служителів, які не угодні Росії, стали там постійною практикою. Лише увага міжнародної спільноти до цієї проблеми може хоча би частково змусити Росію зменшити тиск на українських віруючих в окупованих регіонах", - закликав послів Митрополит Епіфаній.