Засуджений за сепаратизм священик УПЦ МП йде в списку ОПЗЖ до Ужгородської міськради

13-м номером списку проросійської партії "Опозиційна платформа — За життя" (ОПЗЖ) в Ужгородську міську раду зареєстрований засуджений за сепаратизм священик УПЦ МП Димитрій Сидор.

Засуджений за сепаратизм священик УПЦ МП йде в списку ОПЗЖ до Ужгородської міськради - фото 59725

 

Про це інформує офіційний сайт Центральної виборчої комісії.

Як повідомляє Закарпаття онлайн, Димитрій Сидор мав балотуватися у першій п'ятірці списку ОПЗЖ в Закарпатську облраду. Однак, як зазначили в Мукачівській єпархії Української Православної Церкви Московського Патріархату, на заваді політичній кар'єрі отця Сидора стали внутрішні церковні правила.

Як повідомлялося, ще 4 жовтня 2012 року Священний Синод Російської Православної Церкви визначив порядок висунення (у виняткових випадках) священнослужителями своїх кандидатур на виборах, а також вказав на неприпустимість їх участі в діяльності політичних партій.

Синод ухвалив "нагадати архіпастирям, пастирям, чернецтву і співробітникам загальноцерковних установ", що єрархи і священнослужителі не можуть висувати свої кандидатури на виборах у будь-які органи представницької влади будь-яких країн і будь-яких рівнів (загальнодержавні, регіональні , місцеві) ".

У виняткових випадках, коли, "з міркувань крайньої церковної необхідності", "потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою", Священний Синод або Синод самокерованої Церкви може визначити осіб для участі у виборах до органів державної влади і дати на це благословення "в індивідуальному порядку»", наголошується в документі.

За інформацією Закарпаття онлайн з джерел в обласній організації ОПЗЖ, такої згоди на участь у виборах Димитрій Сидор, ймовірно, не отримав, а тому був "понижений" до непохідної частини партійного списку ОПЗЖ.

Нагадаємо, в 2012 році Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив без змін вирок, винесений протоєрею Димитрію Сидору Апеляційним судом Закарпатської області – три роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки. Главу «Cойму підкарпатських русинів» притягнули до кримінальної відповідальності за меморандум, прийнятий на конгресі русинів 25 жовтня 2008 в Мукачеві. Текст меморандуму містив «Акт проголошення відновлення русинської державності».

У 2011 році священик Димитрій Сидор заявив про право русинів "зі зброєю в руках захищати свою свободу" від України.