Засудженого в Севастополі «Свідка Єгови» Сташевського етапували в колонію на Кубані

16 вересня, 18:01
Держава
Засудженого в Севастополі «Свідка Єгови» Сташевського етапували в колонію на Кубані - фото 1
Засудженого в Севастополі учасника релігійної організації «Свідки Єгови» Віктора Сташевського етапували в колонію в Краснодарському краї Росії.

Про це повідомляє сайт «Свідки Єгови в Росії», передають Крим.Реалії.

«Стало відомо, що Віктор Сташевський прибув до виправної колонії № 9, розташовану за адресою: Краснодарський край, Апшеронський район, м Хадиженськ, вул. Грибоєдова, 42. Йому можна писати листи», – йдеться в повідомленні.

4 червня 2019 року ФСБ Росії провела обшуки щонайменше в 9 будинках вірян у Криму та Севастополі. Віктор Сташевський тоді був затриманий, однак наступного дня його відпустили під підписку про невиїзд. Щодо нього було порушено кримінальну справу за статтею «Організація діяльності екстремістської організації» (ч. 1 ст. 282.2 КК Росії).

29 березня підконтрольний Кремлю Гагарінський суд Севастополя засудив Віктора Сташевського до 6,5 років ув'язнення в колонії за «організацію міського осередку» релігійної спільноти «Свідки Єгови».

Представництво президента України в АР Крим засудило вирок щодо Віктора Сташевського.

10 серпня підконтрольний Росії Севастопольський міський суд відмовив Віктору Сташевському в задоволенні апеляційної скарги.

30 серпня Сташевського етапували з СІЗО №1 у Криму до однієї з установ ФСВП Волгоградської області Росії.

Переслідування «Свідків Єгови» в Росії та Криму

Російський Верховний суд у 2017 році визнав екстремістською релігійну організацію «Свідки Єгови» і заборонив її діяльність в Росії. Також діяльність цієї організації заборонена в анексованому Криму.

Співробітники ФСБ Росії неодноразово проводили на території півострова обшуки і затримання підозрюваних в участі в релігійній організації «Свідки Єгови». За даними правозахисного центру «Меморіал», в Росії кілька десятків прихильників цієї релігійної організації зазнали кримінального переслідування.

У серпні 2018 року правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 29 прихильників релігійної організації «Свідки Єгови», обвинувачених у Росії в екстремізмі.