Завтра у світі починається Тиждень молитов за єдність християн

Завтра у світі починається Тиждень молитов за єдність християн - фото 1
"Навчіться чинити добро, шукайте справедливості" (Ісая 1, 17) – під таким гаслом буде проходити цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн, матеріали для якого традиційно підготувала Папська Рада сприяння єдності християн та Всесвітня Рада Церков спільно з Міжконфесійною Радою Церков Міннесоти в США.

"Навчіться чинити добро, шукайте справедливості» (Ісая 1, 17) – під таким гаслом буде проходити цьогорічний Тиждень молитов за єдність християн, матеріали для якого традиційно підготувала Папська Рада сприяння єдності християн та Всесвітня Рада Церков спільно з Міжконфесійною Радою Церков Міннесоти в США.

Як повідомили РІСУ в Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, тиждень молитов триває у світі 18-25 січня, але в деяких країнах він затягується через велику кількість спільнот, які хочуть до нього долучитися.

У п’ятницю, 20 січня 2023 р., о 18.00 год. у Патріаршому соборі Воскресіння Христового (вул. Микільсько-Слобідська, 5, метро Лівобережна) відбудеться Екуменічний молебень, організований Українською Греко-Католицькою Церквою.

"Молитву в прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення», тому приєднатися до неї зможе кожний охочий", — запевняє протоєрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Під час Молебню спільно молитимуться Отець і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав (Шевчук), єпископи та духовенство католицьких, православних та протестантських Церков.

Участь у спільній молитві візьме владика Михаїл Аніщенко, єпископ Команський, керуючий Місією «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні» та Екзарх Вселенського Патріарха у м. Києві. Він поділиться своїми роздумами над згаданими словами пророка Ісаї "Навчіться чинити добро, шукайте справедливості", які є головною темою розважань.

«Тиждень молитов за єдність християн є однією з небагатьох нагод, коли християни усвідомлюють, що розділення між Церквами та спільнотами веде до ізоляції та віддаляє від Бога. Тому у підготованих текстах стверджується, що для того, щоб навчитися чинити добро, потрібно постійно самовдосконалюватись у чиненні добра та шукати справедливості, адже єдність не можлива без справедливості. Це особливо актуально сьогодні для України, яка шукає справедливості та бореться за справедливий мир», — зазначив у своєму коментарі до анонсу події протоєрей Ігор Шабан.