Заяви речників УПЦ МП про "гоніння" - це плювок на могили справжніх сповідників віри, - Віктор Єленський

05 січня, 12:00
Держава
Заяви речників УПЦ МП про "гоніння" - це плювок на могили справжніх сповідників віри, - Віктор Єленський - фото 1
Держава зараз не хоче бачити структуру Московського Патріархату в Україні, але це не означає, що держава буде здійснювати боротьбу з вірянами, з тими людьми, які належать до тієї чи іншої Церкви.

Про це в ефірі Радіо "Культура" розповів голова Державної служби України з етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський.

"Зараз речники Української Православної Церкви Московського Патріархату говорять про безпрецедентні утиски, яким піддається Церква. По-моєму, це глум і плювок на могили тих сповідників, які були закатовані під час радянської антирелігійної боротьби", - заявив Єленський.

"Мені здається, що багато в чому рівень свободи совісті в Україні може слугувати взірцем не тільки для наших східних сусідів, а часом і західних", додав він.

Віктор Єленський повідомив, що нині створено експертну комісію, яка, згідно з законом про свободу совісті і положенням про державну службу з питань етнополітики та свободи совісті, має дати релігієзнавчу експертизу і встановити, чи дійсно є зв'язок між УПЦ МП і РПЦ, чи його немає.

"Для цього також згідно з законом і заявою судді Конституційного суду, ми запрошуємо представника релігійної організації, тобто у цьому випадку Київської митрополії УПЦ МП, для того, щоб він взяв участь в роботі експертної комісії. Ми не можемо покликатися на публіцистичні речі. Тож це буде неупереджена релігієзнавча експертиза... Представники Київської митрополії говорять, що вони не мають зв'язку з Москвою. І релігієзнавча експертиза повинна встановити, чи є вони частиною Російської Православної Церкви, чи такої підлеглості у них немає", - заявив Єленський.