• Головна
  • Новини
  • Заяви УПЦ (МП) про гоніння - це плювок на могили справжніх сповідників віри, - Віктор Єленський...

Заяви УПЦ (МП) про гоніння - це плювок на могили справжніх сповідників віри, - Віктор Єленський

24.09.2018, 11:37
Заяви УПЦ (МП) про гоніння - це плювок на могили справжніх сповідників віри, - Віктор Єленський - фото 1
Ніхто УАЦ (МП) не обмежує у правах, бо ця Церква під час війни від так званої хунти отимали стільки землі, що там можна розташувати п’ять Ватиканів.

Ніхто УАЦ (МП) не обмежує у правах, бо ця Церква під час війни від так званої хунти отимали стільки землі, що там можна розташувати п’ять Ватиканів.

Про це у інтерв’ю Радіо Свобода заявив відомий релігієзнавець, народний депутат ВРУ Віктор Єленський.

«Що стосується прав УПЦ (МП), то я ще і ще раз хочу наголосити, що ніхто їх в їхніх правах не обмежує. УПЦ, яка зайняла таку позицію під час українсько-російської війни, яку вона зайняла, вона отримала, між тим, від так званої «хунти» стільки землі за останніх 3 роки, скільки потрібно, щоб розташувати п’ять Ватиканів», сказав він.

За його словами УПЦ (МП) користується тими ж пільгами, що й інші Церкви.

«Місцева влада надала їм для монастирів, для ведення господарства і так далі 220 гектарів землі. Вони беруть участь у протокольних заходах, їхніх священнослужителів нагороджують орденами, вони мають всі ті пільги, які мають всі інші релігійні організації України. А, враховуючи, що громад УПЦ (МП) багато, то вони, можливо, найбільше користають з цих пільг», - зазначив нардеп.

«Але у Москві сказали, щоб вони йшли на загострення з українською владою. І вони, як можуть, це реалізують. Я маю на увазі, звичайно, не всю Церкву, а священноначалля. Їм дають землю – вони кажуть, що ми відчуваємо безпрецедентні гоніння. Безпрецедентні! Не було прецеденту ніколи – ні під час сталінських часів. Це плювок на могили справжніх сповідників віри», - наголосив Віктор Єленський.

Як інформувала РІСУ, 21 вересня у Варшаві на закритті наради з розгляду виконання зобов'язань у сфері людського виміру ОБСЄ представник міністерства закордонних справ (МЗС) РФ Григорій Лук'янцев заявив, що Українська Православна Церква (Московського Патріархату)зазнає "неймовірних утисків"..

"Небувалих гонінь зазнає канонічна УПЦ. Її священнослужителі та парафіяни практично щодня стикаються з проявами насильства, ненависті, спробами силового захоплення храмів. Під це поспішно підверстують і відповідну правову базу. Країна, по суті, стоїть на межі релігійного розколу", – сказав він.