Збір коштів для білорусів і чорна бухгалтерія для підтримки російської агресії: перші знахідки комісії у лаврі

Збір коштів для білорусів і чорна бухгалтерія для підтримки російської агресії: перші знахідки комісії у лаврі - фото 1
Оголошення щодо збору коштів на храм у Білорусі, звідки по Україні запускають ракети, візитівки з російськими храмами та література російської церкви - таке побачили співробітники заповідника Києво-Печерської лаври, потрапивши до перших двох пам’яток національного значення.

Напередодні комісія Мінкульту побувала на дзвіниці над галереєю до ближніх печер - унікальної пам’ятки, де висить дзвін Івана Мазепи, який є найстарішим з неперелитих дзвонів в Києві і датується 1683 роком. Тут пляшки з-під алкоголю, інформує ТСН.

Галерея, що веде до ближніх печер, захаращена і перетворена на торговий павільйон.

“Величезний на сотні квадратних метрів МАФ, це просто місце надприбуткової торгівлі паралельно, тут торгують ще представники деяких структур, які в Україні заборонені”, - каже новопризначений очільник національного заповідника Максим Остапенко.

Збір коштів для білорусів і чорна бухгалтерія для підтримки російської агресії: перші знахідки комісії у лаврі - фото 113129

Поряд з одягом та іконами на продаж є плакати з обличчями представників духовенства, які від 2014 року перейшли на бік окупантів. А ще - візитівка монаха УПЦ МП з окупованого нині російськими військами мелітопольського району з поштовою скринькою mail.ru та оголошення про збір пожертв на чоловічий монастир в окупованому Криму.

Продавали у лаврі літературу видавництва Російської Православної Церкви. Чорна бухгалтерія для підтримки російської агресії фіксувалася у записках, йдеться у сюжеті ТСН.

Робота з повернення історичних пам’яток Києво-Печерської лаври до державної власності триває у співпраці з СБУ та Нацполіцією. Після перевірки стану усіх пам’яток вирішуватимуть, як рятувати дерев’яні споруди, поки ж опечатують двері.

Вже за годину, підігрітий чутками натовп пішов у наступ і зірвав печатки перевірених приміщень. Правоохоронці намагалися запобігти цьому почалася штурханина, віряни заблокували вхід до печер. За порушення правопорядку керівництво заповідника уже подало заяву до поліції.

Робота з повернення історичних пам’яток Києво-Печерської лаври до державної власності триває у співпраці з СБУ та Нацполіцією.