Зеленський переплутав прихильників Моспатріархату з мітингарями ОПЗЖ

Зеленський переплутав прихильників Моспатріархату з мітингарями ОПЗЖ - фото 1
Пропагандисти УПЦ МП масово невдоволені тим, що президент Володимир Зеленський днями висловив критику на адресу Церкви й переплутав акцію вірян цієї конфесії з мітингом прихильників партії "Опозиційна платформа – За життя".

Про це повідомляє Депо.

Відомо, що вранці у вівторок, 15 червня, в урядовому кварталі пройшли майже одразу дві акції: прихильників РПЦ в Україні, які виступали проти візиту Патріарха Варфоломія, та акція ОПЗЖ. Цікаво, що віряни навіть перенесли на годину свій мітинг, щоб їх раптом не переплутали з прихильниками партії кума президента Росії Віктора Медведчука.

Однак президент Зеленський, виступаючи на форумі й заявивши про рівень зубожіння в країні, навів як приклад бабусь, які ходять різними мітингами за гроші: "Дивіться, що сьогодні під Верховною Радою. Мені просто дуже шкода. Там бабусі і діти. У жовтих кєпочках ОПЗЖ. Щось там у Церкві знову не те. І так випадково всі цим питанням переймаються, що тисячі бабусь прийшли в жовтих кепочках ОПЗЖ. Ну, який це має вигляд? Наше завдання і закону про деолігархізацію, щоб у цих бабусь було достатньо грошей, щоб вони не виходили. Вони ж прожили життя, їх поважали на своїх роботах… Від бідності треба уходити".

Прихильники РПЦ в Україні обурилися і навіть запустили низку тегів у соцмережах, на кшталт #бабулі_в_кєпочках, #жовті_кєпочкі, висловлюючи при цьому зневагу до президента.

Крім цього, вони почали публікувати мем із претензією на дотепність, в якому використано кадр із російського фільму "ДМБ" про армію РФ. Відомо, що цей фільм через незаконні вчинки та антиукраїнські шовіністичні висловлювання актора та сценариста фільму Івана Охлобистіна заборонено в Україні.

Також віряни на сторінці проекту "Мірянє" у Facebook закликали усіх влаштувати флешмоб – "разом піти на сторінку Зеленського і накидати туди посилання, відео та фото молитовного стояння" з вище згаданими хештегами. Також віряни зажадали вибачення від президента. Однак в Офісі президента заявили, що слова Зеленського не стосувалися Церкви і вірян.

"Безумовно, слова президента не мали ні найменшого відношення до заходу Української Православної Церкви і тим більше до почуттів та емоцій вірян", – повідомив радник глави ОП Михайло Подоляк.