Зеленський привітав мусульман із початком свята Курбан-Байрам

31.07.2020, 12:59
Держава
Президент України Володимир Зеленський привітав мусульман України та всього світу з початком одного з головних мусульманських свят - Курбан-Байраму.

Про це повідомляє Інтерфакс-Украіна.

Зеленський привітав мусульман із початком свята Курбан-Байрам - фото 55673

 

"Це свято наповнює серця вірян милосердям, любов’ю до свого ближнього, дарує світло надії та справедливості. Ми вдячні та високо цінуємо внесок мусульманської спільноти України у збереження та примноження духовного багатства та розмаїття нашого народу, утвердження миру та міжрелігійної злагоди в українському суспільстві. Нехай цей важливий для вірян час буде сповнений чистими помислами, благодійними справами, почуттями єдності та братерства", - йдеться в привітанні глави держави, розміщеному в його офіційному Telegram-каналі в четвер.

Курбан-Байрам - одне з найбільших свят мусульман, що знаменує завершення хаджу, паломництва в Мекку. Відзначається через 70 днів після свята Ураза-Байрам.

Цього року свято жертвопринесення Курбан-Байрам відзначається з вечора 30 липня по 3 серпня.

У травні Зеленський повідомив, що планує підписати указ, згідно з яким Курбан-Байрам і Ураза-Байрам отримають статус державних релігійних свят.

30 липня Зеленський доручив Кабміну розглянути питання надання державного статусу окремим релігійним святам, таким як Рамазан-Байрам, Курбан-Байрам, Песах, Рош Гашан, Ханука, Великдень християн західного обряду та іншим. Згідно з указом №303/2020 року, який президент підписав 30 липня, уряд має вивчити це питання і виробити пропозиції щодо взаємодії із Всеукраїнською радою церков, релігійними організаціями та Українським інститутом національної пам'яті, після чого внести на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект.