Зеленський відреагував на резолюцію ПАРЄ про геноцид українського народу

Зеленський відреагував на резолюцію ПАРЄ про геноцид українського народу - фото 1
Президент України Володимир Зеленський прокоментував резолюцію Парламентської Асамблеї Ради Європи, якою визнається, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду.

"Сьогодні є важливий політичний результат у Страсбурзі – на сесії ПАРЄ. Ухвалено резолюцію, якою визначається, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду. Якщо говорити практично, це рішення суттєво допоможе нашій глобальній роботі з притягнення Росії та її посадовців, включно з керівником держави-терориста, до відповідальності саме за геноцид, геноцидну політику проти України", - заявив він під час традиційного вечірнього відеозвернення, інформує УНІАН.

На думку президента, депортація Росією українських дітей – це один із цілком продуманих елементів її намагання стерти ідентичність українського народу, знищити саму сутність українців.

"Це свідомий злочин геноциду, вчинений російськими посадовцями, – саме так це має кваліфікуватися і політично, і юридично", - сказав він.

Зеленський нагадав, що сьогодні перша леді України Олена Зеленська зверталась до ПАРЄ саме щодо теми депортації дітей.

"Наші парламентарі й дипломати добре попрацювали. І на всіх рівнях – формальних і неформальних, з лідерами держав, на парламентському, урядовому, правоохоронному рівнях, в юридичній спільноті та у міжнародних і міжпарламентських організаціях – ми продовжимо працювати для повернення всіх депортованих українських дітей та для покарання Росії", - додав глава держави.

За словами президента, українській владі відомі дані майже 20 тисяч дітей, яких Росія незаконно вивезла з українських територій.

"Але очевидно, що це лише частина значно масштабніших злочинних дій. Таких дітей може бути значно більше", - додав Зеленський.

Нагадаємо, ПАРЄ прийняла відповідну резолюцію 27 квітня.

У документі зазначається, що згідно з нормами міжнародного права, примусова депортація - це ознака геноциду, тому всі випадки мають розслідуватись, а всі причетні понести відповідальність.

ПАРЄ також привітала рішення Міжнародного кримінального суду щодо ордеру на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей РФ Марії Львової-Бєлової.

Крім того, асамблея визнала білоруського диктатора Олександра Лукашенка причетним до геноциду українців.