Зеленський заснував стипендії для українців, які рятували євреїв від Голокосту

15.05.2021, 10:10
Держава
Зеленський заснував стипендії для українців, які рятували євреїв від Голокосту - фото 1
Президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення держстипендій для українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак на церемонії відкриття символічної синагоги Місце для роздумів в Бабиному Яру, передає FaceNews.ua.

"Вчора він (президент - ред.) Підписав указ, яким встановлюється постійна державна стипендія для Праведників, для українців, які рятували євреїв під час Голокосту Другої світової війни", - сказав Єрмак.

Єрмак нагадав про українців, які отримали це звання від Центру Яд Вашем.

"Це доводить, що Україна є землею толерантних, мирних і добрих людей", - додав Єрмак.

За його словами, зараз в Україні для влади "церква, мечеть, синагога, костел є місцем віри, надії і любові, і ні в якому разі не інструментом політичної боротьби". Також він запевнив, що держава зробить все, щоб Меморіал Бабиного Яру "став грандіозним, став одним з найбільших музеїв, місцем пам'яті в світі".

Нагадаємо, 14 травня 2021 року Україна вперше відзначила День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Станом на 1 січня 2020 року 2 659 громадян України удостоєні Ізраїлем звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту.

Першою серед українців таким званням була відзначена Марія Бабич, яка в окупованому Рівному врятувала єврейську дівчинку Іріт Осіпову. Після війни Бабич стала членом сім’ї Осіпових і разом з ними виїхала до Ізраїлю. Звання Праведниці народів світу їй було надано 1 травня 1962 року.

Найвідоміші українці, які рятували євреїв в часи Голокосту, – священик УГКЦ Омелян Ковч і митрополит Андрей Шептицький, яких і досі не визнали Праведниками народів світу.

Звання Праведник світу має Климентій Шептицький.

Як писала РІСУ, Головний рабин України просить «Яд Вашем» визнати Андрея Шептицького «Праведником народів світу».