Зеленського просять ліквідувати Інститут національної пам’яті

Президента України Володимира Зеленського просять ліквідувати Український інститут національної пам’яті, який нібито розпалює міжетнічну, расову та релігійну ворожнечу.

ІНЦ - фото 51966
ІНЦ

 

Відповідна петиція № 22/098648-еп з’явилася на сайті Глави держави, передає УНН.

“Ліквідувати Український інститут національної пам’яті (УІНП), який розпалює міжетнічну, расову та релігійну ворожнечі, посягає на права і свободи людини, що заборонено статтею 37 Конституції України”, — пише автор петиції Микола Всісович Ісаєв.

Відповідна петиція опублікована 16 червня 2020 року. Наразі вона набрала 84 підписи з 25 тис. необхідних.

“Український інститут національної пам’яті, яким керував бандерівський псевдоісторик В’ятрович, а тепер русофоб Антон Дробович, порушуючи вищенаведені вимоги Конституції України, незаконно та насильно нав’язує Україні і громадянам України тільки бандерівську ідеологію, яка базується на інтегральному націоналізмі — фашизмі Дмитра Донцова”, — йдеться у петиції.

Вказано, що автор закликає Президента ліквідувати Інститут національної пам’яті, притягнути Володимира В’ятровича та Антона Дробовича, а також працівників УІНП до відповідальності за нібито антиконституційну діяльність і незаконне знищення та фальсифікацію історичних документів, що спотворює реальну історію України. Також він закликає передати всі архіви, що знаходяться в Українському інституті національної пам’яті, в АН України для зберігання і вивчення.

Додамо, що Президент розгляне електронну петицію, якщо не менше, ніж 25 тис. громадян підтримують її у термін не більше трьох місяців з дня оприлюднення.