"Земля України знову просякнута кров’ю невинних, - єпископ УПЦ США про обстріл Сум
Архиєпископ Даниїл у зверненні з цього приводу назвав війну агресора проти України не просто політичною, а духовною. Він закликав агресора покаятися і зупинити бійню.
"Навіть тоді коли ми сповнені рідістю, земля України знову просякнута кров’ю невинних.
У день, коли Церква підносила гілки пальми та верби на радісне прославлення, російська влада – глуха до Божого голосу, сліпа до святості людського життя – пустила смерть на сумчан. Звіти підтверджують, що 32 душі - чоловіків, жінок, дітей - були холоднокровно вбиті, а майже 100 інших отримали важкі рани. Касетні боєприпаси, зброя розрахованої жорстокості, були застосовані проти мирного населення - акт чистого варварства, гріх, що волає до небес.
У цей святий день, коли Христос плакав над Єрусалимом за неприйняття миру, плачемо й ми за Сумами. Сумуємо за невинними. І з справедливим гнівом і пророчим голосом ми засуджуємо це зло
Молюся, щоб лідери цього світу не відвернулися від крові, що плаче з землі України. Нехай Церква не мовчить перед обличчям геноциду. Нехай совість кожного християнина, кожної людини пробудиться до святої цінності кожного життя, жорстоко знищеного рукою тиранії.
Ця війна не просто політична – вона духовна. Це війна між світлом і темрявою, між правдою і жахом, між хрестом Христа і двигунами смерті.
Але пам’ятаймо: Господь входить до Єрусалиму, щоб бути розп’ятим – але не для того, щоб залишитися в гробі. Наближається воскресіння. Темрява не подолає світла. Україна не вмре. Зло не переможе.
До сумчан, до всіх українців: Ми з вами. Ми молимось. Ми плачемо. Ми боремося—з нашою вірою, з нашою любов'ю, з нашою непохитною надією.
І російським агресорам: ЗУПИНІТЬСЯ! Покайтеся. Складіть зброю. Зупиніть бійню!
Отож, нехай усі віруючі в усьому світі піднімають свої гілки молитви та дії. Нехай ця Вербна неділя буде не лише вигуком «Осанна», але закликом захищати невинних, захищати вразливих і говорити правду перед обличчям терору", - наголосив архиєпископ Даниїл.