Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ - фото 1
Цієї осені Український католицький уже традиційно провів 5 благодійних бенкетів на підтримку УКУ у США: Філадельфії, Сан-Франциско, Східному та Західному узбережжі Центральної Америки, та в  Канаді. Попри пандемію два заходи вдалось провести наживо. Жертводавці активно підтримали студентів УКУ, зібравши близько 600,000 $. Отримані кошти допоможуть забезпечити якісну освіту європейського рівня, фундаментом якої є християнські цінності.

Загалом участь у благодійних бенкетах взяли близько 600 жертводавців та приятелів УКУ, йдеться на офіційному сайті університету.

«Ми радіємо, що УКУ вдалося провести хоча б дві зустрічі наживо: люди дуже заскучили на “живим” спілкуванням. На жаль, в деяких містах задля безпеки людей все-таки довелось збиратися віртуально. Однак онлайн-формат нам вдалось використати як перевагу, адже в такий спосіб ми змогли забезпечити участь гостей у різних куточках Америки та Канади, а також студентів і випускників УКУ. Таке спілкування дуже цінують жертводавців, адже для них важливо бачити, кого вони підтримують», – розповідає керівниця відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.

 

Щороку зустрічі, які проводить університет для друзів з-за кордону, насичені цікавими виступами відомих промовців, спілкуванням та музичною програмою. Так вперше для благодійників кілька своїх пісень записав Святослав Вакарчук, лідер гурту «Океан Ельзи». Долучились до музичної частини також відомі виконавці Олег Скрипка, Марічка Бурмака і студентський хор «Стрітення».

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ_1

Почесними гостями бенкетів стали: посол України в США, довголітня жертводавиця УКУ Оксана Маркарова, проректор УКУ Мирослав Маринович, канадський журналіст українського походження Михайло Боцюрків, міський голова міста Львова Андрій Садовий, студент УКУ, відомий телеведучий та громадський активіст Сергій Притула, президент Американської торгової палати Андрій Гундер, почесна сенаторка Наталя Попович.

Незмінним гостем благодійних заходів є Президент УКУ, митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк. Також серед почесних гостей були єпископ Едмонтонської єпархії УГКЦ Давид Мотюк та єпископ Стемфордської єпархії Павло Хомницький.

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ_2

За словами президента УКУ владики Бориса Ґудзяка, УКУ має феноменальні успіхи і тримає високу планкую Цей університет приносить плоди своїй країні. «Я можу запевнити вас, що підтримка молоді – це найкраща інвестиція, яку ви сьогодні зробили», - звернувся він до жертводавців.

 

Ректор УКУ о. Богдан Прах подякував за довіру і підтримку студентів, викладачів і працівників університету: «З року в рік ваші пожертви мотивують нас розвиватися у сфері освіти і належно виховувати українську молодь. Щиро дякую за підтримку і чекаю всіх у своєму кабінеті за горнятком доброї львівської кави».

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ_3
Проректор УКУ Мирослав Маринович із жертводавцями

«Я хочу подякувати всім, хто підтримав УКУ і запевнити тих, хто цього ще не зробив, що це вартісна справа. Своїми пожертвами ви можете послужити майбутньому України просто зараз. Восьмий рік в Україні триває війна. За цих обставин важливо втримати фокус на освіті та університеті, який базується не тільки на “сухому” навчанні, а й на християнських цінностях. В цьому є велика потреба. Пройдуть роки і ваш сьогоднішній вклад стане ще помітнішим», – закликала Оксана Макарова, посол України в США, довголітня жертводавиця УКУ.

 

Сергій Притула, студент магістерської програми «Публічне управління та адміністрування» УКУ, відомий телеведучий та громадський активіст додав, що близько шести років був ведучим благодійних вечорів на підтримку УКУ. За його словами, це було неймовірне задоволення бути в середовищі, де люди усвідомлюють, що майбутнє кується просто зараз, і що інвестиції в освіту вкрай важливі для України.

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ_4
Перший фольк-бал «Перелаз» у США

Жертводавці Північної Америки зібрали близько 600,000 $ на розвиток УКУ_5

Наступний благодійний вечір та тихий аукціон у колі друзів і жертводавців УКУ відбудеться 4 грудня у Києві. Спільнота УКУ запрошує долучатись! Реєстрація за посиланням.