Жінка вперше очолила генеральний секретаріат Конференції католицьких єпископів Німеччини

25 лютого, 08:36
Світові
Жінка вперше очолила генеральний секретаріат Конференції католицьких єпископів Німеччини - фото 1
Генеральним секретарем Конференції католицьких єпископів Німеччини вперше в історії буде жінка. 23 лютого 2021 року на цю посаду було обрано 50-річну Беате Ґіллес, теолога за освітою.

Вона стала наступницею о.Ганса Ланґендьорфера SJ, який пішов у відставку в січні після 24-річного служіння, повідомляє Католицький часопис CREDO.

Єпископ Ґеорґ Бетцінґ, голова Конференції німецьких єпископів, назвав день її обрання «важливим днем для Церкви у Німеччині».

«Я розглядаю це як потужний знак того, що єпископи дотримуються своєї обіцянки сприяти просуванню жінок на керівні посади», — сказав він.
Єпископ також назвав Ґіллес проникливим теологом, що має зв’язки у Католицькій Церкві Німеччини. З 2010 року вона працювала керівником відділу у справах дітей, молоді та сім’ї Лімбурзької дієцезії. Беате Ґіллес, яка офіційно вступить на посаду 1 липня 2021 року, висловила вдячність своєму попередникові за його працю.

На офіційному сайті Католицької Церкви Німеччини зазначається, що хоча отець Ганс Ланґендьорфер мав титул секретаря Конференції єпископів, Ґіллес, відповідно до церковного права, називатиметься генеральним секретарем. «Це складний, але також і захопливий етап у житті німецької Церкви, — сказала вона. — Разом із Синодальним шляхом розпочалося щось зовсім нове. Цей процес дозволить мені швидко пізнати розмаїття католицького “пейзажу”».