Жодні організації МП, на кшталт «Мірянє», не зірвуть візит Патріаха Варфоломія до України, -  архиєпископ Євстратій (Зоря)

Жодні організації МП, на кшталт «Мірянє», не зірвуть візит Патріаха Варфоломія до України, -  архиєпископ Євстратій (Зоря) - фото 1
Речник ПЦУ архиєпископ Євстратій Зоря в інтерв’ю Сакену Аймурзаєву на YouTube-каналі DetectorUA прокоментував діяльність, створеної в УПЦ МП громадської організації «Мірянє», які нещодавно під Верховною Радою вимагали скасувати візит Патріарха Варфоломія до України.

Слова владики Євстратія передає "Релігійна правда".

«Я думаю, що МП діяти від свого імені в цьому напрямку соромно. І я думаю, що вони винесли урок з того, який результат мала подібна лінія поведінки 20 років тому (коли до України приїжджав Папа Римський Іоанн , – ред.). Вона нашкодила не Папі, не Католицькій Церкві, не Греко-Католицькій і не Україні. Єдиний, хто суспільно постраждав в очах звичайних людей, в очах держави – це МП. Тому що вони показали себе середньовічними вузьколобими дикунами. Коли митрополит Павло на камеру розповідає, що слово «католик» проходить від слова «кат» і що молиться, щоб літак з Папою не сів у Києві», – пригадав архиєпископ Євстратій.

Він наголосив, що на цей раз такого не буде.

«Прикриваючись громадською спілкою, МП вже показує, що вони соромляться виступати проти візиту Вселенського Патріархату. Вони вже перекладають відповідальність, що це хтось інший зробив», – зауважив архиєпископ Євстратій.

Він додав, що протести прибічників МП, якщо вони відбуватимуться у рамках закону, жодним чином не нашкодять справі. В іншому випадку на їхні дії реагуватиме держава.