Жодного священика Московського Патріархату серед капеланів ЗСУ немає – ДЕСС

Жодного священика Московського Патріархату серед капеланів ЗСУ немає – ДЕСС - фото 1
Попам Московського Патріархату жодного дозволу на здійснення капеланської діяльності у ЗСУ не видавалося.

Про це “Військовому Кур’єру” повідомили у Державній службі з етнополітики та свободи совісті. Саме це державне відомство надає священикам різних конфесій офіційний статус капелана.

“Дозволи на здійснення капеланської діяльності на сьогодні отримали наступні релігійні конфесії: Православна Церква України, Українська Греко-Католицька Церква, Римо-Католицька Церква, Українська євангельська Церква, Українська церква християн віри євангельської, Духовне управління мусульман України Умма та інші. Московського Патріархату серед них немає.” – повідомив Вячеслав Горшков – начальник відділу співпраці з релігійними спільнотами Держслужби етнополітики та свободи совісті.

Він додав, що на сьогодні з 245 мандатів на здійснення капеланської діяльності понад 100 дозволів припадає на священників Православної Церкви України (ПЦУ).

Також у Держслужбі зауважили, що станом на сьогодні, офіційно капелани є лише у ЗСУ. Оскільки, ані Нацгвардія, ані Держприкордонслужба заявки на отримання капеланських свідоцтв на подавали.