Зловмисники підпалили будинок священика УГКЦ і його родини у Канаді

Зловмисники підпалили будинок священика УГКЦ і його родини у Канаді - фото 1
Пожежа в будинку священика Української Греко-Католицької Церкви Юрія Вишневського, пароха храму Святого Миколая, та його родини в Канаді виникла в результаті зумисного підпалу. Такий висновок зробила пожежна служба Вікторії.

Сім’я українського священика ледве врятувалася вночі 21 квітня з палаючого будинку в районі Фернвуд. Поліція Вікторії розслідує цей інцидент як зумисний підпал і як можливий злочин на ґрунті ненависті.

За словами Дена Аткінсона, виконуючого обов’язки начальника пожежної служби Вікторії, через пожежу дружина священика Анна змушена була спускати дітей вниз до батька з вікна другого поверху. Саму її довелося рятувати вогнеборцям за допомогою драбини.

«Ми встановили, що це був підпал. Особи, які це вчинили, встановлюються. Поліція буде займатися розслідуванням цього злочину», – сказав Аткінсон.

Зловмисники підпалили будинок священика УГКЦ і його родини у Канаді - фото 91848

Отець Юрій Вишневський каже, що він та його сім'я зараз у безпеці, але його старшу доньку довелося госпіталізувати з травмою руки: «Двоє молодших дітей під час порятунку з другого поверху приземлилися успішно, старша ж дочка при стрибку натрапила на розбите скло та отритмала травми».

Зловмисники підпалили будинок священика УГКЦ і його родини у Канаді - фото 91845

"Це не загрожує життю. Вона в безпеці. Вона з нами... ми щасливі, що вся сім'я разом під одним дахом", - розповів священик ведучій програми CBC All Points West Робін Бернс.

За його словами, будинок облили бензином. Дружина Анна прокинулася близько 1 години ночі, почувши шум на ґанку.

Зловмисники підпалили будинок священика УГКЦ і його родини у Канаді - фото 91847

"Наступне, що вона почула, — це звук... спорожнення пляшки та запах бензину», — сказав він. «Хтось заливав [це] усередину будинку через поштовий отвір". Після цього відразу ж спалахнув вогонь і поширився "дуже швидко".

Коли священик спустився на перший поверх, там вже горіло. Оскільки дим заповнив будинок, він зрозумів, що сам не погасить вогонь і вибіг на вулицю кликати на допомогу. Відгукнувся сусід. Було прийнято швидке рішення спускати дітей з вікна другого поверху, бо це був єдиний порятунок. І він став успішним.

Священик каже, що він був приголомшений підтримкою громади, коли люди пропонують сім’ї їжу, одяг і навіть житло.

"Це просто неймовірно. І ми дуже вдячні. Нас так зворушила спільнота, в якій ми живемо", - сказав він.

"Немає нічого, що вказує на мотив, крім того факту, що це був підпал», — сказав Конст. Кем МакІнтайр, Вікторія П.Д. прес-секретар ЗМІ. "Сім'ї дуже пощастило, що вони вийшли звідти відносно безпечно... наслідки могли бути набагато гіршими".

Поліція просить повідомити людей, які мають інформацію про підпал.

Аткінсон похвалив батьків за швидку реакцію: "Це справді неймовірна історія і свідчення для батьків дітей, які гарантують їхню безпеку... Могло бути набагато гірше".