Звинувачення просить чотирьом фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» 66 років позбавлення волі

21.10.2021, 15:40
Держава
Звинувачення просить чотирьом фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» 66 років позбавлення волі - фото 1
Представники російського звинувачення в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону (Росія) 20 жовтня зажадали для чотирьох фігурантів Бахчисарайського «справи Хізб ут-Тахрір» 66 років позбавлення волі.

Про це повідомляє громадське об'єднання «Кримська солідарність», передає Крим.Реалії.

«Державний обвинувач на стадії дебатів сторін виступив з клопотанням про визнання підсудних винними за статтею 205.5 Кримінального кодексу Росії («Організація і участь в діяльності терористичної організації») і попросив суд обрати їм запобіжний захід у вигляді позбавлення волі. Сейтумеру Сейтумерову терміном на 20 років в колонії строгого режиму, 3 з них у в'язниці і ще 2 роки обмеження свободи пересування після звільнення. Осману Сейтумерову 17 років в колонії, 2 роки і 6 місяців у в'язниці, 1 рік і 6 місяців обмеження свободи пересування. Рустему Сеїтмеметову 16 років в колонії, 2 роки і 6 місяців в'язниці, 1 рік обмеження свободи пересування. Амету Сулейманову 13 років колонії, їх них 2 роки і 6 місяців у в'язниці і 1 рік обмеження свободи пересування», – сказано в повідомленні.

11 березня 2020 року в будинках кримських татар розпочалася низка слідчих заходів, ініційованих співробітниками ФСБ Росії. Провели сім обшуків, були затримані: Енвер Мустафаєв, Сейтумер Сейтумеров (історик – КР), Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов, Рустем Сеїтмеметов. Їх відвезли у відділок ФСБ Росії.
Всім затриманим інкримінуються стаття 205.5 Кримінального кодексу Росії (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Прокуратура і Нацполіція АР Крим і Севастополя почали кримінальне провадження через обшуки російських силовиків у Бахчисараї та Бахчисарайському районі 11 березня. Пізніше у відомстві повідомили про відкриття ще одного кримінального провадження – за фактом затримання кримських татар після обшуків.

Нагадаємо, правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями чотирьох кримчан, фігурантів третьої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Амета Сулейманова і Рустема Сейтмеметова.

У Міністерстві закордонних справ України висловили «рішучий протест» у зв'язку з обшуками 11 березня.
Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.