10 днів арешту дали у Білорусі греко-католицькому священнику за ютуб-канал

01.12.2020, 14:27
Світові
Греко-католицький священник Віталій Бистров з Івацевичів, Брестської області, отримав 10 діб арешту за участь у «нелегальному зібранні».

10 днів арешту дали у Білорусі греко-католицькому священнику за ютуб-канал - фото 62659

 

Інший священник отримав виклик до слідчих. Отець В’ячеслав Барок (на фото) із Россонів, Вітебської області, Білорусь, отримав повістку в міліцію «в зв’язку з адміністративною справою».

Раніше його викликали до слідчого комітету як свідка в кримінальній справі. Тоді його допитували про… ютюб-канал, який він веде і де обговорює актуальні для Білорусі суспільні й політичні теми, інформує CREDO.

Речник Конференції єпископату Білорусі (яка об’єднує єрархів східного і західного обрядів) о.Юрій Санько сказав для Радіо Свобода, що ці події викликають сильне занепокоєння.
«І духовенство, й вірні — всі непокояться, що ще сильніше загострює ситуацію і загрожує нестабілізацією в суспільстві. Якщо вже почали заарештовувати і переслідувати духовних осіб за їхні слова, то куди ми прямуємо?» — запитує він.

Раніше Генеральна прокуратура Білорусі вже видала офіційне застереження про неприпустимість порушення закону для Генерального вікарія Мінсько-Могилевської дієцезії РКЦ о.Юрія Кособуцького та (вже колишнього) речника Православної Церкви, яка в Білорусі підпорядкована Москві, Сергія Лепіна, за те, що вони відкрито засудили зруйнування стихійного меморіалу загиблому Роману Бондаренку.

Речника БПЦ змусили піти з посади. Уже три місяці влада в Мінську не впускає у Білорусь предстоятеля місцевих католиків архиєпископа Тадеуша Кондрусевича.

З огляду на цю ситуацію, Церквою в Білорусі зараз керує єпископ Юрій Кособуцький.
Греко-Католицька Церква в Білорусі налічує близько 100 тисяч вірних і підпорядкована безпосередньо Ватикану, який представляє Апостольський візитатор для греко-католиків Білорусі архимандрит Сергій Гаєк.