10 громад за тиждень перейшло до ПЦУ

У Житомирській єпархії ПЦУ - фото 1
У Житомирській єпархії ПЦУ
Десять громад з семи областей залишили лави УПЦ Московського Патріархату і перейшли до Православної Церкви України. Найбільше — з Черкаської області.

5 липня 2022 року до ПЦУ приєднався архимандрит Лукіан (Маркусь). "Отець Лукіан із 2014 року активно займається волонтерством і допомогою нашим воїнам", — повідомили у Черкаській єпархії.

архимандрит Лукіан (Маркусь) - фото 96260
архимандрит Лукіан (Маркусь)

 

До складу неї разом із отцем Лукіаном увійшли:

  • Петро-Павлівська парафія с. Жорнокльови,
  • Свято-Воскресенська парафія с. Безпальче,
  • парафія Різдва Пресвятої Богородиці с. Левченкове Золотоніського району.

9 липня до ПЦУ приєдналася ще одна громада на Черкащині — с. Кононівка.

А 6 липня до ПЦУ приєдналися три громади. Єпископ Житомирсько-Овруцький Паїсій зустрівся з представниками релігійної громади УПЦ МП Свято-Михайлівську с. Борушківці Любарського району. Владика прийняв релігійну громаду, яка вирішила приєднатися до ПЦУ без настоятеля.

На Хмельниччині цього дня пройшли збори у с. Демшин Китайгородської ОТГ, де було прийнято рішення залишити УПЦ МП і перейти до ПЦУ.

Цього ж дня голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький підписав розпорядження про реєстрацію змін до статуту громади УПЦ МП в мікрорайоні Сихів у Львові.

“Зареєструвати зміни до статуту релігійної організації «Релігійна громада Української Православної Церкви Сихівського району м. Львова» (статут і зміни до статуту зареєстровано розпорядженнями голови Львівської обласної державної адміністрації від 12.06.2001 № 617 та від 15.12.2008 № 1482 відповідно), виклавши статут у новій редакції як статут релігійної організації «Релігійна громада Львівсько-Сокальської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) парафії Святого Володимира у Сихівському районі міста Львова”, — йдеться у розпорядженні.

Нагадаємо, цей храм неодноразово обмальовували і підпалювали, двері храму заливали піною. А поруч з ним є інший храм св. Володимира, який колись належав до УПЦ КП, а нині ПЦУ.

30 червня депутати Львівської міської ради прийняли рішення заборонити на території Львівської міської територіальної громади діяльність УПЦ МП та релігійної секти «Група Догнала» як таких, що несуть загрозу національній безпеці України. А два дні перед тим заборонили діяльність УПЦ МП на території Львівського району.

У селі Балаклія Білоцерківської сільської громади на Полтавщині релігійна громада ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України. Збори відбулися 8 липня. Про це повідомило видання Зміст. Парафіяни Свято-Покровського храму вирішили вийти з підпорядкування УПЦ МП й приєднатися до ПЦУ. Священнику, який очолював цей прихід, запропонували разом з громадою перейти до Помісної церкви України, але він відмовився.

У неділю, 10 липня, до ПЦУ приєдналася разом з настоятелем Михайлівська парафія в селищі Холми на Корюківщині. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив архиєпископ Чернігівський ПЦУ Євстратій (Зоря).

смт. Холми - фото 96261
смт. Холми

 

Цього ж дня відбулися загальні збори Свято-Георгіївської парафії села Зносичі Сарненського району, які були скликані членами релігійної громади УПЦ МП відповідно до вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

На зборах члени релігійної громади переважною більшістю голосів прийняли рішення підлеглість у канонічних і організаційних питаннях релігійної громади змінити на підлеглість Православній Церкві України шляхом внесення відповідних змін до Статуту релігійної громади, — повідомили у пресслужбі Рівненської єпархії ПЦУ.

У новині можливі зміни після отримання нових даних.