107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні

19.02.2021, 09:53
Католики
107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні - фото 1
Запалили 107 свічок та виклали 107 фото з іменами загиблих Героїв Небесної Сотні студенти УКУ ввечері 18 лютого навколо храму Святої Софії-Премудрості Божої на згадку про одну з найтрагічніших сторінок новітньої історії України.

Джерело: УКУ

О 19:00 на снігу навколо церкви студенти виклали інсталяцію пам’яті, а о 21:00 розпочалася спільна молитва.

Сьогодні, 19 лютого, о 13:20 в університетському храмі Святої Софії відбудеться заупокійна Літургія з панахидою, до якої спільнота УКУ запрошує приєднатися усіх охочих. До молитви можна долучитися онлайн на facebook-сторінці.

Сім років тому, в ніч з 18 на 19 лютого розпочався штурм Майдану. Мирна хода протестувальників зранку 18 лютого від Майдану Незалежності до будинку Верховної Ради України перетворилася на криває побоїще. Беззбройних учасників ходи на підступах до парламенту атакували сили міліції, внутрішніх військ, спецпідрозділи та озброєні групи бандитів, яких прикривали та захищали силовики. Протестувальники повернулися на Майдан, а режим Януковича розпочав останній штурм, використовуючи летальну зброю, світло-шумові та бойові гранати, вогонь, водомети та БТР-и. Цієї ночі згоріла Майданівська каплиця та Будинок профспілок. У ніч з 18 на 19 лютого та зранку 20 лютого на Майдані працювали групи снайперів. У ці дні загинули більше 100 людей, яких відразу було названо Небесною Сотнею.

107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні_1

Спільнота УКУ щороку молитовно згадує Героїв Небесної Сотні, серед яких викладач Університету Богдан Сольчаник, що загинув зранку 20 лютого від кулі снайпера. Богдан був без зброї, прикривався дерев’яним щитом.

107 Героїв Небесної Сотні

107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні_2

107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні_3

107 свічок запалили студенти УКУ у пам’ять про Героїв Небесної Сотні_4