16 вересня Україна молитовно вшановує загиблих журналістів

16 вересня Україна молитовно вшановує загиблих журналістів - фото 1
Цей День встановили у 2007 році за ініціативи Національної Спілки журналістів України з метою вшанування пам’яті журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

15 вересня у київському храмі Святого Миколи Набережного (м. Київ, вул. Григорія Сковороди, 12/8), де похований Георгій Гонгадзе, відбулося поминальне богослужіння за всіма загиблими українськими журналістами.

За даними Національної Спілки журналістів, у 2022 році з першого дня повномасштабного російського вторгнення загинули 39 журналістів.

Цими днями в мережі Центрів журналістської солідарності НСЖУ пройде низка заходів щодо вшанування пам’яті за загиблими.

У цей же день у Запоріжжі представники НСЖУ разом із медійниками-переселенцями хвилиною мовчання та гімном журналістів НСЖУ вшанували пам’ять загиблих колег. Після офіційної частини відбулося посвячення сімох людей у члени НСЖУ.

У Львівському ЦЖС 16 вересня відбудеться тематична зустріч «Журналістика після 24 лютого: реалії роботи під час війни». У ній візьмуть участь: голова Львівської ОО НСЖУ, місцеві ЗМІ, медійники, які евакуювалися із окупованих регіонів України та зони бойових дій і студенти факультету журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка. (захід не публічний)

Акція «Запали Свічку Пам’яті» пройде у Дніпровському Центрі журналістської солідарності. 16 вересня о 12:00 годині там зберуться медійники і ветерани журналістики аби згадати з вдячністю тих колег, хто віддав життя при виконанні професійних і громадянських обов’язків, вшанувати пам’ять українських журналістів, які загинули внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Івано-Франківський Центр журналістської солідарності запрошує 16 вересня долучитися до заходів, які традиційно відбудуться на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття. Там буде урочисто відкрито Знак пам’яті медійникам, які стали жертвами повномасштабної війни, розв’язаної росією в Україні. Початок – об 11.00. Збір за адресою: с. Остриня Тлумацького району, селекційно-насіннєвий центр лісового господарства.

Також 16 вересня Чернівецький Центр журналістської солідарності спільно з кафедрою журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича на Центральній площі м. Чернівці проведуть спільну акцію вшанування пам’яті журналістів, які загинули під час виконання своїх професійних обов’язків та журналістів, які загинули, захищаючи Україну від рашистських загарбників. Початок о 12 годині.

Традиційно пам’ятні заходи відбуваються до річниці зникнення журналіста Георгія Гонгадзе 16 вересня 2000 року. Вже 2 листопада в Таращанському лісі на Київщині його тіло було знайдене і опізнано родичами.