Сьогодні християни східного обряду відзначають М'ясопустну, Вселенську батьківську суботу
Вселенських батьківських суботи на рік є дві: М'ясопусна та Троїцька. Перша припадає на тиждень перед Великим постом. У 2023 році це ‒ 18 лютого. Про те, що слід робити цього дня та що заборонено.
У М'ясопусну вселенську батьківську суботу віруючі згадують не лише своїх померлих рідних, а й всіх християн. Посилено моляться за тих, хто був убитий, потонув, замерз, помер від голоду, хвороби, стихійного лиха, загинув на чужині, й не встиг покаятися, а також міг бути не похований.
Цього дня священики здійснюють вселенську панахиду. Це заупокійне богослужіння, під час якого віруючі моляться за упокій померлих, просять у Господа для них милосердя та прощення гріхів. Цього дня прийнято у храмі замовляти сорокоуст та ходити на цвинтар.
У цей день підносяться молитви також за упокоєння воїнів, які віддали своє життя за Україну; мирних жителів, вбитих під час Революції гідності та невинно загиблих внаслідок російської агресії, а також усіх, хто був заморений голодом.
У православних християн у році дев'ять батьківських субот:
- 18 лютого 2021 року - Вселенська мясопустна субота - поминають усіх покійних, починаючи з Адама. Саме тому цей день носить назву Вселенської;
- Вселенський день поминання другого тижня Великого посту;
- Субота третього тижня Великого посту;
- Субота четвертого тижня Великого посту;
- Радониця (Проводи);
- Вселенська Троїцька субота;
- Покровська субота;
- Дмитрівська поминальна субота;
- Михайлівська субота.