24 лютого на «Живому ТБ» стартує 12-годинний молитовний марафон (пряма трансляція)

24.02.2023, 11:45
Держава
24 лютого на «Живому ТБ» стартує 12-годинний молитовний марафон (пряма трансляція) - фото 1
24 лютого 2023 року о 12:00 за київським часом в ефірі «Живого телебачення» розпочнеться молитовний марафон, який триватиме 12 годин. Він передбачає 12 символічних зупинок, які пригадають усім про кожний важкий місяць війни, що українці пережили разом.

Гасло марафону — «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!». Ця безперервна молитва має стати часом єднання і солідарності українців усього світу, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Молитва розпочнеться в Патріаршому соборі в Києві, відтак естафету перейме Харків, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Ірпінь, Мельбурн в Австралії, Перемишль у Польщі, Рим в Італії, Буенос-Айрес в Аргентині, Вінніпег у Канаді і завершиться у Філадельфії у Сполучених Штатах Америки. Учасники молитимуться молебні та акафісти, читатимуть Святе Письмо та псалми, а також матимуть змогу почути звернення архиєреїв УГКЦ.

Кожна з 12 годин марафону буде присвячена особливій молитві в окремому наміренні: за воїнів, капеланів, волонтерів, вимушених переселенців, поранених, медиків, полонених, дітей війни, загиблих у війні та їхніх рідних, поранених, українців на окупованих територіях, енергетиків.

У цей день усі єпархії та екзархати Української Греко-Католицької Церкви проведуть у молитві, пості та милостині.

Патріарх Святослав запросив всіх вірних УГКЦ долучитися до цього молитовного стояння.

До посту немає окремих приписів — ідеться про обмеження і самодисципліну відповідно до можливостей кожного вірного. А вчинити милостиню можна буде, наприклад, склавши протягом дня свою пожертву, чи в інший спосіб.

«Закликаю кожного з вас зробити якесь діло милосердя, пожертвувати щось, аби врятувати жертв цієї війни. Зокрема, у нашій Церкві є патріарша фундація, яка називається „Мудра справа“ і є своєрідною невідкладною допомогою з боку Глави Церкви, щоб рятувати тих, хто перебуває зараз у найбільшій небезпеці. Ми будемо дуже вдячні, якщо ви зможете скласти пожертви для діяльності цієї фундації», — наголосив Блаженніший Святослав.