67% українців вважають себе віруючими людьми, але лише 10% з них є членами релігійних громад - дослідження

67% українців вважають себе віруючими людьми, але лише 10% з них є членами релігійних громад - дослідження - фото 1
Тільки 10% українців, які вважають себе віруючими, регулярно відвідують релігійні заклади. Такими є дані соціологічного дослідження, спільно проведеного компанією "Active group" та аналітичним центром "Клуб експертів".

Соцдослідження презентоване на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

"У порівнянні з показниками 2020 року в Україні зросла кількість людей, які вважають себе скоріше не віруючими. Даний показник за рік виріс з 8 до 13%. Це може бути пов'язано зі зворотним переходом від релігійних практик до секулярних в зв'язку з закінченням критичної фази пандемії в нашій країні ", - заявив співзасновник "Клубу експертів", політолог Данило Богатирьов.

"Серед людей, які вважають себе віруючими, 86% відносять себе до православних християн, 9% до католицтва, до ісламу - 1,2%, до протестантизму - 0,7%, до язичницьких вірувань -0,3%, до юдаїзму - 0,2%", - підвів підсумки дослідження глава соціологічної компанії "Active group" Олександр Позній.

Крім того, О.Позній звернув увагу кореляцію між прихильністю православному християнству і віком громадян. За результатами дослідження було виявлено зростання кількості православних віруючих серед людей середнього і старшого віку.
На думку головного редактора інтернет-порталу "Україна по-арабськи" Мохаммада Фараджаллаха, віра повинна відповідати традиціям і побуту тієї нації, в якій її сповідують.

"Україна завжди була багатонаціональною і поліконфесійною державою, але православ'я було і залишиться головною релігією в Україні. Що стосується мусульманства тут, відсоток мусульман залишався в цілому незмінним завдяки корінним жителям, перш за все кримським татарам. [...] За 30 років незалежності кількість приїжджих, які сповідують іслам в Україні не перевищила 50-100 тисяч осіб, що не є суттєвою цифрою", - додав М. Фараджаллах.