"Агресор повинен почути, що ви не чекаєте його, не потребуєте його військ і влади," - Епіфаній до вірних УПЦ МП

"Агресор повинен почути, що ви не чекаєте його, не потребуєте його військ і влади," - Епіфаній до вірних УПЦ МП - фото 1
Предстоятель ПЦУ звернувся сьогодні до вірних УПЦ МП та попросив їх діяти, а не чекати, доки їх очільники наважаться припинити мовчання і нарешті щось сказати на захист миру, на захист України.

"Окремо хочу звернутися до православних братів і сестер, які в Україні належать до Московського Патріархату. Кремль розширює свою агресію, використовуючи риторику «захисту православ’я». Не чекайте, доки ваші очільники наважаться припинити мовчання і нарешті щось сказати на захист миру, на захист України – зробіть це кожен особисто. Агресор повинен почути і побачити, що ви не чекаєте його, не потребуєте його військ і його влади. Це – громадянський і християнський обов’язок кожного з вас особисто", - йдеться у заклику Митрополита Епіфанія.

Він також звернувся до всіх співгромадян:

"Україна пишається міжконфесійним і міжнаціональним миром. Скільки за ці роки не намагався Кремль розпалити протистояння – не зміг досягти успіху. Ми разом не допустимо порушення цього внутрішнього миру і тепер. Православна Церква України закликає не допускати насильства проти майна громад Московського Патріархату в України чи прихильників Російської Православної Церкви. Якщо ви є свідками конкретних протиправних дій в інтересах агресора, зокрема прикритих і релігійними гаслами – дійте за законом, звертайтеся до правоохоронців, не піддавайтеся на провокації. Ворог лише шукає приводу для виправдання своєї агресії – наше спільне завдання в тому, щоби зруйнувати його задуми", - попередив першоєрарх ПЦУ.

Митрополит закликав всіх зберігати тверезість духу, стриманість у словах і діях, не піддаватися страху:

"На нашому боці – правда, а значить – і Господня допомога та перемога".