Активісти відтіснили прихильників УПЦ МП з храму у Бородянці, де діяла російська катівня

Активісти відтіснили прихильників УПЦ МП з храму у Бородянці, де діяла російська катівня - фото 1
Вночі 20 листопада у Бородянці під храмом Святого Архистратига Михаїла, де під час російської окупації діяла катівня, зібралися кількадесят місцевих активістів і військовослужбовців, щоб остаточно виселити з храму священнослужителів Московської Церкви.

Про це повідомляє Главком.

Вони мали звільнити будівлю ще влітку, проте досі не покинули її. Через це релігійна громада ПЦУ не могла використовувати храм під час Богослужінь.

Настоятель храму – о. Віктор Талько, який відомий співпрацею з окупантами – не прийшов на виселення, однак і без цього натовп вірян УПЦ МП виступив «живою стіною» проти активістів і правоохоронців. Останні приїхали до храму, аби не допустити сутичок і бійок, хоча без останніх не обійшлося.

9 липня 2023 року парафія храму Святого Архистратига Михаїла перейшла від УПЦ МП до ПЦУ.

За таке рішення проголосувало 220 парафіян. Проте священик-колаборант Віктор Талько, відомий тим, що радо зустрічав окупантів і допоміг їм організувати у храмі катівню, не поспішав покидати приміщення.

Зокрема, він в обхід закону спробував «подарувати» храм новоствореній ТОВ. В результаті на дверях храму змінилися замки, а саму будівлю він фактично почав вважати своєю.

Військовослужбовець Андрій Гайдай, який перебував на нічних зборах під храмом, розповідає журналістам: прихильники Талька почали приїжджати до храму ще о третій ночі, хоча інформація про «кінцеве виселення» російських попів була закритою – її повідомляли лише правоохоронним органам, аби ті проконтролювали законність процесу.

«Попри рішення громади перейти до ПЦУ, яке було ухвалене ще у серпні цього року, колаборант Віктор Талько спробував відібрати у громади храм. Він знайшов підставну ТОВ, оформив договір дарування усього майнового комплексу. Тобто хоч це офіційно власність громади – він від імені громади оформив договір так, що дарує церкву й разом з нею землю цій фірмі. Щобільше – ці попи знаходять нотаріуса, який їм це легалізує, хоча це порушення законодавства. Сьогодні уночі був так званий «контрольний захід» – люди зібралися, щоб остаточно прогнати з храму попів і релігійна громада ПЦУ змогла користуватися будівлею. Бо коли вони зробили ці документи про «дарування» й фактично захопили храм – вони змінили замки в ньому», – пояснює Андрій Гайдай.

Разом з тим під стінами храму уночі почали збиратися й прихильники Московського Патріархату. Словесні перепалки перейшли в агресивні висловлювання парафіян. Деякі з захисників Московської Церкви лізли в бійку попри те, що на захист Талька і його священиків зібралися переважно пенсіонери.

Нагадаємо, Служба безпеки розслідує факти колабораційної діяльності настоятеля храму УПЦ МП у селищі Бородянка Віктора Талька.

Активісти відтіснили прихильників УПЦ МП з храму у Бородянці, де діяла російська катівня - фото 125303

 

Наразі перевіряються дані про його можливе сприяння рашистам у примусовому вивезенні до Білорусі майже 100 мешканців Київщини під час тимчасової окупації регіону, повідомляють у СБУ.

Крім того, співробітники СБУ розслідують обставини функціонування російської катівні на території храму, яким опікується Талько.

За попередньою версією слідства, клірик запропонував окупантам використовувати підвальне приміщення релігійної установи для ув’язнення учасників руху опору.