Алієв оголосив християнські святині Нагірного Карабаху надбанням Азербайджану

25.11.2020, 10:35
Світові
Він закликав не турбуватися за майбутнє християнських храмів на території Нагірного Карабаху, які перейшли під контроль Азербайждану.

Всі вони є історичним надбанням республіки, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв, повідомляє Lenta.ua з посиланням на азербайджанські ЗМІ.

За його словами, низка лідерів країн Заходу цікавляться, що буде з християнськими храмами на землях, які перейшли азербайджанській стороні, і висловлюють занепокоєння під час переговорів з Алієвим.

«Нехай ніхто не турбується, особливо лідери західних держав, які розпалюють ісламофобські почуття, закривають очі на осквернення ісламських святинь і навіть виправдовують тих, хто це робить», - зазначив Алієв.

Він наголосив, що всі християнські храми на території Нагірного Карабаху - це історичне надбання Азербайджану.

«Все історичні пам'ятники в країні охороняються державою», - наголосив Алієв.

За його словами, за рахунок державних коштів на даний час ремонтуються дві православні церкви, ще одна вже відремонтована.

Алієв також закликав західних лідерів не втручатися у справи Азербайджану.

Нагадаємо, 9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем'єр-міністр Вірменії прийняли спільну заяву про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 10 листопада.

Відповідно до угоди, під контроль Азербайджану передадуть 52 населених пункти у Лачинському районі, 29 - у Гадрутському, 16 - в Шаумяновському (Кельбаджарський), по 8 - у Мартакертському та Аскеранському, 6 - у Мартунинському і 2 - у Шушинському (місто Шуши (азербайджанське назву Шуша - ред.) і село Карінтак) районах.